Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Розкрита причина невиліковного нервового тіку


Група американських вчених ідентифікувала гени, мутації в яких можуть бути причиною синдрому Туретта. Так називають спадкове розлад центральної нервової системи, яке характеризується різними тіками, включаючи вигукування нецензурних слів. Про це повідомляється в прес-релізі, опублікованому на сайті Каліфорнійського університету.

Дослідники порівняли ДНК, що кодують білки,  у 311 дітей, що страждають синдромом Туретта, і їх батьків, багато з яких не були хворі. Вчені шукали у хворих мутації de novo — зміни в генах, які вперше виникли при зачатті, а не були успадковані від матері з батьком. Вони можуть мати більш тяжкий вплив на організм, ніж переходять з покоління в покоління мутації, оскільки на останні діє природний відбір.

Виявилося, що приблизно 12 відсотків всіх випадків захворювання пов`язані з мутаціями, що зачіпають 400 різних генів. Зокрема, зміни у чотирьох генах, які активні в клітинах мозку, з імовірністю 70-90 відсотків викликають синдром Туретта. Так, WWC1 бере участь у розвитку мозку, формуванні пам`яті і реакції клітин мозку на гормон естроген. Інший ген —NIPBL — регулює активність інших ділянок ДНК і відповідає за виникнення обсесивно-компульсивного розлади та дефіциту уваги.

По темі: Вірність і зрада – це лише ДНК

Автори сподіваються, що майбутні дослідження дозволять ідентифікувати інші спадкові фактори захворювання і допоможуть розробити методи терапії.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації