Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Індія запровадить в обіг пластикові гроші

В Індії будуть введені грошові банкноти, надруковані на пластиковій основі. Про це в п`ятницю, 9 грудня, повідомив міністр фінансів країни Арджун Рам Мегхвал (Arjun Ram Meghwal), повідомляє газета The Economic Times.

«Було прийнято рішення друкувати банкноти на основі пластмаси або полімеру. Процес придбання [матеріалу] вже почався», — йдеться у письмовій відповіді глави Мінфіну на запит парламенту країни.

8 листопада в Індії почалася грошова реформа для боротьби з тіньовою економікою. З обігу були вилучені самі ходові великі купюри номіналом в 500 і 1000 рупій (7,5 і 15 доларів). Замість них вводяться нові банкноти номіналом 500 і 2000 рупій, при цьому влада обмежила обмін старих купюр на нові. У країні відчувається нестача готівкових коштів, тому підвищення тривалості життя купюр має велике значення.

Резервний банк Індії вже давно планував почати випуск грошей на полімерній основі. Ще в 2014 році уряд Індії обіцяв запустити в обіг один мільярд пластмасових купюр номіналом 10 рупій (0,15 долара).

18 жовтня заступник голови Банку Росії Георгій Лунтовський повідомив, що ЦБ не виключає можливості введення в обіг пластикових банкнот. «Така можливість у "Гознака" існує, ми плануємо випустити пам`ятну банкноту — 100 карбованців, присвячену першості світу з футболу», — сказав Лунтовський.

У червні у Великобританії продемонстрували нову пластикову пятифунтовую банкноту. Як зазначили в Банку Англії, вона істотно зручніша від старих паперових: менша за розмірами, її можна складати в кишенях або гаманцях без загрози розриву, вона здатна витримати прання, укус бульдога і їй не зашкодить пролите червоне вино.

 

Джерело: http://econominews.info/

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації