Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Генасамблея ООН схвалила резолюцію про припинення вогню в Сирії

Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію про припинення бойових дій в Сирії, а також зняття облоги міста Алеппо. Про це в п`ятницю, 9 грудня, повідомляє ТАСС.

 

У резолюції також містяться заклик до встановлення та притягнення до відповідальності осіб, винних у скоєнні військових злочинів і вимога до всіх сторін конфлікту забезпечити гуманітарний доступ у всі райони Арабської Республіки. Крім того, в документі наголошується важливість політичного процесу щодо нормалізації обстановки в країні і відновлення межсирийских переговорів, передає «Інтерфакс».

Ініціатором засідання і автором проекту резолюції виступила Канада. Документ був схвалений більшістю голосів: «за» проголосували 122 країни, «проти» — 13, в їх числі Росія, Білорусія, Іран і Сирія, ще 36 держав утрималися.

7 грудня лідери США, Великобританії, Німеччини, Франції, Італії і Канади висловили готовність ввести санкції проти союзників президента Сирії Башара Асада. У спільному документі також містяться звинувачення на адресу Росії в блокуванні роботи Ради Безпеки ООН.

5 грудня Росія і Китай наклали вето в РБ ООН проект резолюції, що передбачає перемир`я в сирійському місті Алеппо. Проект резолюції передбачав, що учасники бойових дій повинні «негайно і повністю припинити всі напади, які можуть привести до загибелі або поранення людей чи завдати шкоди цивільним об`єктам», а загони терористичних угруповань, внесених у списки Радбезу, зобов`язані покинути східну частину міста.

Операція по звільненню східного Алеппо від бойовиків почалася 21 листопада. Урядові війська і ополчення звільнили квартал Масакин-Ханано — один з ключових пунктів позицій бойовиків у місті. На цій ділянці урядовим військам протистояли члени озброєної коаліції «Джейш аль-Фатх» (включає в себе також бойовиків із забороненого угруповання «Джебхат ан-Нусра»).

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації