Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

WP дізналася про висновки ЦРУ щодо наданої Росією допомоги Трампу на виборах

ЦРУ прийшло до висновку, що Росія в 2016 році втручалася в хід виборів президента США, щоб допомогти перемогти республіканцеві Дональду Трампу. Про це пише The Washington Post з посиланням на обізнаних чиновників.

Спецслужби викрили низку осіб, які нібито мають зв`язки з російським керівництвом, які надавали сайту WikiLeaks тисячі вкрадених листів Національного комітету Демократичної партії (НДКП) і її штабу кандидата Хілларі Клінтон. Як стверджується, ці особи відомі розвідувального співтовариства як діячі, що працювали в рамках широкомасштабної російської операції, спрямованої на заподіяння шкоди Клінтон і піднесення Трампа.

«За оцінкою розвід спільноти, мета Росії полягала саме в тому, щоб діяти на користь одного з кандидатів, щоб допомогти обратися Трампу», — заявив високопоставлений американський чиновник, переказуючи відомості, з якими ознайомили сенаторів.

У Вашингтоні неодноразово звинувачували Москву у втручанні у передвиборну кампанію США. За припущеннями демократів, у липні російські хакери зламали сервери НКДП, а також партійного комітету по виборах в Конгрес. Москва ці звинувачення послідовно спростовувала.

У розпал виборчої кампанії на сайті WikiLeaks були опубліковані десятки тисяч листів з поштової архіву Джона Подеста, очолював виборчу кампанію Клінтон. У поширенні цих даних демократи також звинуватили Росію.

Вибори президента США відбулися 8 листопада. За останніми даними, Трамп набрав 306 голосів вибірників, тоді як для перемоги необхідно 270. Клінтон набрала 232 голоси. Процедура голосування вибірників, які формально обирають главу держави, відбудеться 19 грудня. Конгрес затвердить його підсумки 6 січня 2017 року. Інавгурація пройде 20 січня.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації