Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Росія і Україна розійшлися в оцінках зустрічі з постачання газу

Росія і Україна розійшлися в оцінках тристоронніх переговорів Росія — Україна — ЄС по газу, які відбулися в Брюсселі в п`ятницю, 9 грудня. Міністр енергетики РФ Олександр Новак повідомив, що зустріч пройшла конструктивно, сторони детально обговорили поставки палива в зимовий період, передає РІА Новини. При цьому глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв заявив, що домовленостей досягти не вдалося, передає «112 Україна».

 

За словами Новака, Київ висловив готовність закупити від 1,5 до 4 мільярдів кубічних метрів газу в зимовий період. «У свою чергу, російська сторона і "Газпром" підтвердили готовність постачань російського газу Україні в рамках діючого контракту, який діє до 2020 року, включно до кінця 2019 року», — сказав він.

Міністр також зазначив, що у Москви і Києва немає розбіжностей щодо ціни на паливо. «Українська сторона і російська сторона підтверджують, що ціна на газ, яка формується в цьому кварталі, зокрема, в грудні місяці, у відповідності з формулою за контрактом, абсолютно конкурентоспроможна, і на сьогодні вона нижча від цін, що складаються на спотових ринках», — додав Новак.

Коболєв, у свою чергу, заявив, що домовленостей про укладення додаткової угоди до контракту між компаніями досягти не вдалося. «Сподіваємося, що це можна буде зробити в майбутньому, але сьогодні ми не змогли підписати додаткову угоду. Без неї купівля російського газу за контрактом між "Нафтогазом" і "Газпромом" неможлива», — підкреслив він.

Віце-президент Єврокомісії з энергосоюзу Марош Шефчович уточнив, що переговори будуть продовжені. «Сторони були сьогодні близькі до укладення угоди, і тепер повинні зосередитися на його форматі», — призводить ТАСС його слова.

Раніше 9 грудня ТАСС джерело, що бере участь у переговорах, повідомив, що в України є близько 700 мільйонів доларів, отриманих як міжнародної допомоги. Ці гроші можуть бути використані на купівлю російського газу взимку.

7 грудня комерційний директор «Нафтогазу України» Юрій Вітренко заявив, що в Києві очікують підвищення ціни на російське паливо зі 186 до 200-210 доларів за тисячу кубометрів з першого кварталу 2017 року.

Україна перестала закуповувати в Росії газ з кінця листопада 2015 року і почала купувати його в Європі, пояснюючи це більш низькою ціною. У липні Коболєв визнав, що «Газпром» запропонував Києву газ за більш привабливою ціною, ніж європейські постачальники. У той же час він зазначив, що ринок волатильний і існують тенденції до зниження ціни на ринках Європи.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації