Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Британці попросили Єлизавету II заплатити за ремонт Букінгемського палацу

Букінгемський палацПонад 100 тисяч осіб підписали петицію до Єлизавети II із закликом фінансувати ремонт Букінгемського палацу — офіційної лондонській резиденції британських монархів — за рахунок коштів королівської сім`ї. Передбачається, що ремонт будівлі обійдеться в 369 мільйонів фунтів, або приблизно в півмільярда доларів, пише The Daily Mirror.

Звернення до королеви було опубліковано після того, як в п`ятницю 18 листопада стало відомо, що всі витрати на ремонт планується покрити за рахунок коштів державного бюджету, тобто фактично вони будуть покладені на плечі платників податків.

Проект оновлення Букінгемського палацу розрахований на 10 років. У петиції, автором якої став громадянин на ім`я Марк Джонсон, зазначається, що у Великобританії настала житлова криза, і ремонт будинку на гроші громадян посилить вже наявні у них проблеми.

На думку критиків проекту, кошти державного бюджету повинні бути спрямовані на інші, більш значущі цілі — наприклад, на фінансування діяльності шкіл і медичних установ.

Член Лейбористської партії Клайв Льюїс заявив в ефірі телеканалу ITV, що у керівництва країни є багато невирішених проблем, і оновлення Букінгемського палацу не є пріоритетним завданням. «Я вважаю, королева могла б трохи вкластися в ремонт. Вона — одна з найбільш заможних персон Великобританії», — цитує видання політика.

У 2014 році Британський парламентський комітет з контролю витрачання бюджетних коштів висловлювався з критикою на адресу керівників королівським майном. Тоді наголошувалося, що вони могли б витрачати менше і генерувати більше доходів, у тому числі за рахунок надання відвідувачам більшого доступу в приміщення Букінгемського палацу.

Раніше Об`єднаний комітет з питань реставрації іншої лондонської пам`ятки — Вестмінстерського палацу — опублікував доповідь, в якій говориться, що в будівлі британського парламенту може відбутися «катастрофічна подія», внаслідок чого споруда стане повністю непридатною для використання за призначенням. Комітет запропонував негайно почати в палаці ремонтні роботи.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації