Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Ожиріння виявилося пов`язано зі слабоумством

Американські дослідники з`ясували, що надмірна вага може негативно вплинути на когнітивні функції у літніх людей. Ключову роль відіграють процеси запалення. Про висновки вчених коротко повідомляється в прес-релізі, опублікованому на сайті університету аризони.
 
За словами фахівців, чим вище індекс маси тіла (ІМТ), тим сильніше в нервовій системі протікає запалення. Цим пояснюється, чому люди з ожирінням можуть страждати від порушення пам`яті, розлади уваги і зниження інтелектуальних здібностей.и
 
Вчені проаналізували результати англійської 12-річного дослідження старіння, метою якого було вивчення стану здоров`я, благополуччя та соціально-економічних умов населення похилого віку у Великобританії. Фахівці використовували дві окремі вибірки. В одну входили 9 тисяч чоловік, в іншу — 12,5 тисячі. За старінням кожної групи стежили протягом шести років. Оцінювалися ІМТ, рівень запальних процесів в організмі і когнітивні здібності.
 
Виявилося, що ІМТ впливає на функції С-реактивного білка (білок плазми крові, посилюючи його роль в запаленні. Ця молекула є маркером системних (охоплюють весь організм) патологічних процесів.
 
Вчені попереджають, що виявлена ними взаємозв`язок не говорить про те, що є причиною, а що наслідком. Для підтвердження гіпотези про несприятливий вплив високої ІМТ необхідно експериментально знизити масу тіла, а потім подивитися, як це змінить рівень запалення.
 
Джерело: smartag.tvartag.tv

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації