Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Існування життя на Марсі довели в 1976 році

Американські дослідники на чолі з Гілбертом Левіном підтвердили, що на Марсі досі існує життя. Результати дослідження опубліковані в журналі Astrobiology.
 
Такі висновки автори роботи зробили з даних, отриманих з двох автоматичних апаратів «Вікінг», які прибули на Марс ще в 1976 році. Аналіз проб ґрунту підтверджує те, що на Марсі досі існують органічні істоти, і вони з`явилися там мільйони років тому.
 
Однак вченим досі не вдалося виявити життя на Червоній планеті, тому припущення може бути спростоване в майбутньому, коли на Марс вирушить всюдихід MARS-2020.
 
«Деякі ознаки, виявлені в грунті Марса, ясно дають зрозуміти, що Червона планета все-таки населена. Мова як мінімум йде про мікроорганізми, які вже точно є якщо не на поверхні, то в надрах Марса», — говорять автори дослідження.
 
Апарати «Вікінг-1» і «Вікінг-2» висадилися на поверхню Марса в 1976 році. Для пошуку органічних молекул обидва апарати були оснащені хроматографами і мас-спектрометрами. Визначення хімічних компонентів ґрунту «Вікінги» проводили шляхом нагрівання зразків і не виявили жодної органіки, крім молекул хлорметана і дихлорметану. Фахівці визнали, що ці речовини є забрудненням, принесеним з Землі, — обидва компоненти входять до складу очисних рідин.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації