Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Археологи виявили кладовище стародавніх кораблів в Чорному морі

Експедиція Чорноморського проекту підводної археології виявила на дні Чорного моря понад 40 відмінно збереглися кораблів Османської та Візантійської імперій, повідомляє Daily Mail.
 
Археологи використовували два апарати з дистанційним управлінням для зйомки та сканування морського дна на глибині 1,8 тисячі метрів. Один з них робив 3D-знімки у високій роздільній здатності, у той час як другий ніс на собі прожектори, лазерні сканери і камери, а також збирав дані про місцевості.
 
«Головним завданням нашого проекту було проведення геофізичних досліджень для виявлення місця поховання кораблів, а також зібрати дані, які розповіли б нам про історію Чорного моря», — заявив глава експедиції професор Джон Адамс.
 
Дослідники отримали деталі обшивки розбитих кораблів і зняли їх остови. Археологи відзначають, що завдяки низькому вмісту кисню кораблі, що відносяться до античної епохи, відмінно збереглися. Пошуки проводилися у відповідності з картою давніх маршрутів, які з`єднували Візантію з сусідніми державами.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації