Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Як підготувати документи для переїзду або подорожі закордон

Легалізація документів в УкраїніСучасна економічна ситуація спонукає все більше людей переїжджати за кордон у пошуках кращого життя. Переїзд з метою покращення свого рівня навчання, або пошук кращої роботи, яка оплачується більш гідно потребує чималих зусиль та виваженого етапу планування. Для ефективного переїзду слід зосередитися на наступному плані своїх подальших дій:

 1. Першочергово, слід визначитися, до якої держави планується переїзд.
 2. Зібрати більше інформації щодо особливостей підтримки емігрантів, соціального захисту, умов отримання медичної страховки, тощо.
 3. Необхідно володіти фінансовим запасом для початкового перебування у країні, для того щоб забезпечити себе гідним житлом та побутовими потребами.
 4. Оформлювати документи необхідні для легалізації потрібно заздалегідь.

Якщо, ви обрали державу, яка не входить до переліку країн, що підписали Гаазьку конвенцію у 1961 році, слід буде пройти процедуру підтвердження достовірності документів, які видані на території батьківщини. Консульська легалізація-процес визнання документів в формі міжнародно-правових відносин.

Процедура визначена проходженням затвердження у наступних відомствах:

 • Міністерство юстиції України;
 • Міністерство закордонних справ України;
 • Нотаріальних переклад та затвердження;
 • Отримання штампу в консульстві потрібної держави.

Строки проходження легалізації в середньому законодавчо затверджені періодом до 10 робочих днів. Проте, на практиці цей час може значно збільшуватися. Якщо Ви хочете довірити легалізацію документів посередницькій компанії, то замовити послугу можна на сайті бюро легалізації aitochka.com.

Документи, які можливо легалізувати це:

 1. Свідоцтва про народження, шлюб, розлучення.
 2. Документи, які свідчать про рівень освіти (атестати, дипломи, свідоцтва).
 3. Нотаріальні папери (заяви, довіреності, копії, нотаріально затверджені переклади).
 4. Судові рішення.
 5. Довідки про несудимість.

Юридичні особи можуть провести процес легалізації документів: ліцензій, патентів, нотаріальних довіреностей та заяв, тощо. Існує ряд документів, які мають фотографічне зображення, що не підлягають легалізації: паспорт, трудова книжка, пенсійне посвідчення, військовий білет, профквиток, посвідчення водія.

Існує ряд особливостей під час проходження консульської легалізації. Легалізація диплома чи іншого документа про освіту потребує наявності архівної довідки про процес навчання та видачу документу. Якщо мова йде про засвідчення документу з РАЦСу, то і тут є свої певні умови. Всі свідоцтва про шлюб, які були видані до 1991 року підлягають заміні, з причини зміни бланкової системи. У випадку легалізації документів для юридичних осіб необхідна наявність супроводжувального листа, на офіційному бланку від компанії з підписом директора.

Підсумки

Таким чином, процес консульської легалізації має багато нюансів, та потребує відповідального підходу та чималих часових витрат. Щоб оформлення необхідної документації не займало тривалого часу, можна звернутися за допомогою до спеціалізованої компанії міста Київ, яка в короткий термін допоможе з вирішенням даного питання.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації