Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Глава МЗС Австрії виступив за закритість кордонів ЄС

Міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц виступив за подальше посилення контролю кордонів з метою запобігти появі нових маршрутів надходження біженців. Про це в неділю, 13 березня, повідомляє РИА Новости з посиланням на інтерв`ю міністра газеті Bild am Sonntag і телканалу smartag.tv.
 
«Кордони повинні залишатися закритими», — заявив Курц. За його словами, незаконне перетинання кордонів не вдається повністю припинити, тому необхідно перекрити нелегальним мігрантам всі шляхи в Європу. Міністр додав, що кордони можна буде знову відкрити тільки після скорочення потоку мігрантів в ЄС.
 
Він також підтримав закриття так званого «балканського маршруту» — основного шляху попадання нелегальних мігрантів в Європу. Про його перекритті оголосив 8 березня голова Євроради Дональд Туск. Він повідомив, що в 2015 році по балканському шляху до ЄС прибуло 880 тисяч нелегалів, а в перші два місяці 2016 року — 128 тисяч.
 
«Ми повинні робити все те, що ми робимо, на маршруті через Західні Балкани і на маршруті через Середземне море і Італію, щоб стало ясно: час, коли можна було безконтрольно проникнути в Європу, минуло, неважливо, за яким маршрутом», — підкреслив Курц.
 
«Балканський маршрут» має наступну послідовність: з Туреччини — морем на грецькі острови, з Греції — до Македонії, звідтіля через Сербію, Хорватію і Словенію — до Австрії, а з Австрії в Німеччину. Раніше Австрія, Словенія, Хорватія, Сербія і Македонія по черзі заявили про посилення контролю на своїх кордонах.
 
У 2015 році в Євросоюзі вибухнула криза із-за напливу біженців з країн Близького сходу, Центральної Азії та Північної Африки. За даними прикордонного агентства ЄС Frontex, кордони Євросоюзу з початку 2015 року перетнули 1,2 мільйона біженців, велика частина з яких — вихідці з країн Африки та Близького Сходу, в тому числі з Сирії, де з 2011 року триває громадянська війна.
 
Рада ЄС з юстиції і внутрішніх справ 22 вересня 2015 року схвалив план розселення з Італії та Греції по Євросоюзу 120 тисяч біженців. Відповідне рішення прийнято більшістю голосів країн-членів Європейського союзу. Проти виступили Чехія, Угорщина, Румунія і Словаччина.
 
6 березня НАТО вирішило розгорнути бойове чергування кораблів у територіальних водах Греції і Туреччини в Егейському морі. Завдання — допомогти Греції, Туреччини та Європейського союзу в зусиллях «по боротьбі з торгівлею людьми і злочинними мережами, які підживлюють криза». 8 березня Євросоюз і Туреччина узгодили на саміті в Бельгії основні принципи рішення міграційної проблеми.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації