Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Індійський бізнесмен запросив на весілля 18 тисяч вдів

 
Індійський бізнесмен Джітендра Пател з міста Мехсана запросив на весілля молодшого сина Раві 18 тисяч вдів. Про це повідомляє The Times of India.
 
Урочиста церемонія пройшла в селі Дерол недалеко від міста Хімматнагар, штат Гуджарат. Це поселення відоме великою кількістю стародавніх храмів. Пател, більш відомий в рідному місті як Джитубхаї («друг Джіту»), пояснив, що, розсилаючи запрошення вдовам, він вирішив кинути виклик забобонам: «Я всім серцем бажав, щоб цю подружню пару благословили саме вдови, які покинуті суспільством. Їх присутність на святах вважається поганою ознакою — але це не більше ніж марновірство».
 
Кожна вдова отримала в подарунок від щасливого батька нареченого ковдру, а також саджанець дерева, з умовою посадити його на своєму городі і дбайливо доглядати за ним. Більш того, 500 вдовам з бідних сімей Пател подарував дійну корову.
 
Хоча звичай саті (спалювання вдів) в Індії був майже повністю викорінений ще у XIX столітті, жінка, яка втратила чоловіка, часто стає знедоленою. Вважається, що навіть тінь вдови приносить нещастя: вдів не кличуть на свята і уникають спілкуватися з ними. Жінка, яка втратила чоловіка, в багатьох сільських громадах розглядається як «живий мрець»: їм наказано носити сарі траурного білого кольору, забороняється надягати прикраси та взуття, а також відрощувати волосся. Мається на увазі, що все життя вони повинні оплакувати втрату чоловіка.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації