Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Ліван повернув Ізраїлю запідозреного в шпигунстві грифа

 
Ліван передав Ізраїлю білоголового сіпа, який був спійманий в січні на території країни з GPS-маячком і запідозрений у шпигунстві на ізраїльську сторону. Про це з посиланням на радіостанцію Reshet Bet повідомляє портал NEWSru.co.il. Угодау про повернення птаха в ході таємних переговорів з Бейрутом уклали представники ізраїльського управління парків і заповідників.
 
До цього грифа оглянули співробітники ліванських спецслужб. Ті прийшли до висновку, що виявлений передавач не є шпигунським устаткуванням, а може використовуватися лише для відстеження місцезнаходження.
 
Сип, як повідомляв портал 26 січня, прилетів на південну територію Лівану і був спійманий там жителями міста Бінт-Джубайль. Крім маячка, на одній з лапок грифа було кільце з номером. Ізраїльські орнітологи впізнали птицю за фотографіями і описом, повідомивши, що вона була завезена в країну з Іспанії для відтворення популяції родичів.
 
Схожий інцидент стався у 2001 році, коли в Лівані за підозрою в шпигунстві на Ізраїль був спійманий орел з металевим кільцем на лапі, на якому був напис на івриті. Поліцейські визнали, що кільце є частиною антени, а птах був засланий в країну ізраїльтянами. Згодом слідчі з`ясували, що металевий атрибут був закріплений орнітологами і орел не використовувався в шпигунських цілях.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації