Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Нідерланди почнуть авіаудари по позиціях ІД в СиріїВПС Нідерландів отримають право атакувати позиції терористичного угруповання «Ісламська держава» (ІД) в Сирії. Про це в п`ятницю, 29 січня, повідомляє Reuters з посиланням на слова міністра оборони Нідерландів Жанін Хеннис-Пласшерт (Jeanine Hennis-Plasschaert).
 
Агентство відзначає, що шість літаків F-16 вже переведені на авіабази регіону, проте до сьогоднішнього дня атакували тільки терористів в Іраку.
 
«Досягнутий в Іраку прогрес не отримає розвитку, якщо ІГ зможе підтримувати свої сили там з території східної Сирії», — заявила глава оборонного відомства. За її словами, уряд також розглядає питання про відправку додаткового обладнання в зону бойових дій. Агентство зазначає, що це рішення стало можливим завдяки компромісу парламентських партій.
 
У Сирії з 2011 року триває громадянська війна — уряду президента Башара Асада протистоять як світські, так і ісламістські групи озброєної опозиції. В ході конфлікту утворилося угруповання ІД, бойовикам якої вдалося встановити контроль над частиною території країни.
 
Росія почала операцію повітряно-космічних сил проти терористів в Арабській Республіці 30 вересня 2015 року, коли з відповідним проханням до президента Володимира Путіна звернувся його сирійський колега Башар Асад. З вересня 2014 року авіаудари по бойовиках завдає міжнародна коаліція на чолі з США. На землі проти ісламістів в Сирії та Іраку воюють армії цих країн, курдські формування і добровольчі загони ополченців.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації