Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Названі головні маніпулятори серед людей

 
Соціальні антропологи з США порахували, що екстраверти більш схильні, ніж інтроверти, до використання маніпулятивних прийомів при спілкуванні з людьми. Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі Philosophical Transactions B, а коротко з ними можна ознайомитися на сайті інтернет-видання КуПолt.
 
Вчені провели спостереження за 200 студентами-бакалаврами. Випробовувані брали участь у грі, що дозволяє заробити гроші за допомогою їх вкладення в загальний банк. У першому випадку студентам дозволялося не розкривати свої дії з розміщення своїх грошових коштів, тоді як у другому це робити було обов`язково.
 
Виявилося, що екстраверти більш, ніж інтроверти, схильні використовувати соціальну ситуацію на свою користь. Так, в першому випадку екстраверти залишали собі більше грошей, ніж інтроверти, тоді як у другому випадку, навпаки, захотіли показати себе щедрішими. Інтроверти в обох випадках майже не поміняли своєї тактики.
 
У своєму дослідженні вчені спробували визначити вплив на екстравертів та інтровертів нагород і покарань в умовах соціальної взаємодії. Вчені вважають, що поведінка екстравертів пов`язана з особливостями сприйняття такими особистостями переходу від взаємодій у вільних умовах до соціального співробітництва.
 
Вчені вважають, що результати їх дослідження можуть привести до нових гіпотез, що стосуються особливостей біології індивідуальних поведінкових розходжень, а також кращому розумінню двосторонньої взаємодії між особистістю і соціальним інститутом.
 
У психології інтроверсія і екстраверсія пов`язані з орієнтованістю особистості на внутрішній (у першому випадку) або зовнішній (другий випадок) світи. Вперше таку класифікацію запропонував швейцарський психіатр Карл Юнг. З розподілом людей на інтровертів і екстравертів згодні не всі вчені. 

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації