Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

У Кремлі прокоментували призупинення санкцій ЄС проти Лукашенка

Дмитро Пєсков
 
У Кремлі взяли до відома рішення Євросоюзу призупинити санкції, введені проти президента Білорусі Олександра Лукашенка та інших громадян республіки. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков підкреслив, що Москва завжди говорила про неприйнятність санкційної риторики в цілому.
 
«Йдеться не лише про Лукашенка і Білорусії, а в цілому про неприйнятність використання такої методики у міжнародних відносинах», - уточнив Пєсков.
 
Раніше стало відомо, що Євросоюз призупинив до 29 лютого 2016 санкції, введені проти Олександра Лукашенка і ще 170 громадян Білорусії.
 
У переліку осіб, щодо яких тимчасово зняті санкції у вигляді заборони на візи в Євросоюз і заморожування активів у європейських банках, також знаходяться сини глави держави Дмитро та Віктор.
 
12 жовтня міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр виступив із заявою, яке відображало узгоджену позицію ЄС щодо санкцій проти Мінська: обмеження можуть бути пом`якшені за умови збереження в країні нинішньої політичної ситуації. Глава німецького зовнішньополітичного відомства зазначив, що президентські вибори в Білорусі не відповідали в належній мірі міжнародним стандартам, однак те, як вони були проведені, свідчить про зміни в кращу сторону.
 
11 жовтня в республіці пройшли президентські вибори. Чинний глава держави набрав на них 83,49 відсотка голосів виборців.
 
Про можливе зняття частини санкцій з Білорусії дипломатичні джерела повідомили 17 вересня. Наприкінці серпня Лукашенко прийняв рішення про помилування шістьох білоруських опозиціонерів, які відбували покарання за організацію масових заворушень під час президентських виборів 2010 року.
 
Санкції ЄС проти офіційного Мінська діють з 2006 року: тоді Лукашенку і низці білоруських чиновників було заборонено в`їзд на територію Євросоюзу. Пізніше санкції були розширені. Причиною введення обмежень Брюссель назвав репресії режиму Лукашенка проти опозиції та порушення прав людини. 
 

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації