Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

США розкритикували президентські вибори у Білорусі

У Держдепартаменті США відзначили мирний характер проведення президентських виборів у Білорусії, тим не менш, висловили розчарування, заявивши, що процес значною мірою не відповідав міжнародним зобов`язанням, взятим на себе Мінськом. Про це повідомляється на сайті Держдепартаменту.
 
Як показали звіти спостерігачів від Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ, в республіці були також порушені зобов`язання про проведення вільного і чесного голосування. У відомстві зазначили, що були виявлені серйозні проблеми у підрахунку голосів, підбиття підсумків виборів і склад виборчих комісій».
 
Крім того, в заяві Держдепу повідомляється про «відсутність фундаментальних реформ в недосконалій правовій базі Білорусії, що регулює вибори». Відомство закликало Мінськ поважати і виконувати домовленості, зазначені у спільному з США заяві від грудня 2010 року, в якому «Білорусь визнає, що розширення демократії і прав людини в республіці залишається центральним у поліпшенні двосторонніх відносин і має важливе значення для прогресу країни та її громадян».
 
11 жовтня в Білорусі проходили президентські вибори. За результатами голосування. Олександр Лукашенко переміг на виборах президента Білорусі. Чинний глава держави набрав 83,49 відсотка голосів виборців. Остаточні підсумки будуть підведені в п`ятницю, 16 жовтня.
 
За пост глави держави, крім Лукашенка, боролися ще три кандидати: лідер Ліберально-демократичної партії Білорусі Сергій Гайдукевич, глава Білоруської патріотичної партії Микола Улахович, а також активістка громадянської кампанії «Говори правду» Тетяна Короткевич. Один з тих, що пройшли реєстрацію кандидатів, економіст Віктор Терещенко, знявся з виборів 9 вересня.

Президентські вибори у Білорусі: Лукашенко про відносини із Заходом - відеосюжет

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації