Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Планетологи попередили про місяцетруси

Планетологи розповіли про можливість виникнення на супутнику Землі місяцетрусів. Про це повідомляє видання Space.com.
 
На думку вчених, тяжіння планети може створювати на її супутнику припливи, аналогічні до тих, які виникають внаслідок гравітаційного тяжіння Землі і Місяця.
 
До таких висновків вчені дійшли, проаналізувавши дані з місячного орбітального апарату LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter), який виявив на супутнику Землі характерні дефекти поверхні.
 
Всього планетологи виявили 14 особливостей рельєфу, геометрія яких може бути пояснена тільки впливом гравітаційного тяжіння Землі.
 
Так, більшість виступів серед виявлених особливостей супутника зорієнтовані в напрямку планети, що свідчить, на думку вчених, про вирішальний вплив Землі на їх формування.
 
Протяжність виступів на поверхні Місяця оцінюється в декілька кілометрів, а висота — на декілька метрів. По всій видимості, їх формування відбувається досі.
 
Раніше вчені вважали, що планета в даний час майже не впливає на геологію її супутника. Дослідження планетологів показали, що це не так.
 
У разі, якщо і в даний час вплив Землі на Місяць великий, на останньому не виключено виникнення місяцетрусів, які могли б виявити сучасні сейсмографи.

10 фактов о Луне: научная презентация о спутнике Земли - видео

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації