Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Нобелівський лауреат з економіки передбачив падіння рівня бідності

Ангус ДітонОдна з головних проблем людства — високий рівень бідності, але в майбутньому її рівень буде падати. Такої думки дотримується лауреат Нобелівської премії по економіці 2015 року Ангус Дітон, передає ТАСС.
 
«Останні 20 років ми спостерігали дивні зміни. Однак, як у випадку зі всіма прогнозами, це справа непроста. Крім економічних, тут потрібно враховувати цілий ряд інших питань, таких, як здоров`я», — наводить його слова агентство. При цьому Дітон зазначив, що людство все ще «не вийшло з лісу».
 
12 жовтня Дітон отримав премію Державного банку Швеції пам`яті Альфреда Нобеля за «аналіз проблем споживання, бідності і соціального забезпечення». Основний предмет вивчення Дітон — взаємозв`язок доходів людини і її ставлення до життя.
 
У ході своїх досліджень він з`ясував, що для щастя середньостатистичному американцю потрібно 75 тисяч доларів на рік. Перевищення цієї суми не робить людину щасливішою, але посилює відчуття успішності.
 
Дітон народився в 1945 році в Единбурзі. Освіту і докторський ступінь отримав в Кембриджі, де і працював на кафедрі прикладної економіки разом з нобелівським лауреатом 1984 року Річардом Стоуном. З 1983 року Дітон працює у Прінстонському університеті.

Нобель з економіки - економічному психологу Анґусу Дітону - відео

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації