Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

В Україні спростували створення демілітаризованої зони в Широкіно

 
В Україні спростували заяву донецьких бойовиків про створення демілітаризованої зони в Широкіно. Про це на своїй сторінці в Facebook написав депутат Верховної Ради, колишній командир батальйону «Донбас» Семен Семенченко.
 
За його словами, ці дії були спробою сепаратистів прикрити відступ. «Отримуючи протягом півроку по рогах від добровольців "Азова", "Донбасу", ЗСУ, випробувавши всі спроби прориву до Маріуполя на цьому напрямку, можна дозволити собі розповідати казки про "демілітаризацію" і "мирні наміри", — зазначив депутат.
 
У штабі АТО, за повідомленням ТСН, також спростували припинення боїв у районі Широкіно. Спікер штабу Антон Миронович заявив, що в ніч на 1 липня в населеному пункті в околицях Маріуполя велися найбільш щільні обстріли, в тому числі із застосуванням важкої артилерії. За даними Мироновича, у цьому районі у бойовиків зосереджена достатня кількість техніки, щоб прорвати оборону в Широкіно і дійти до Маріуполя.
 
У середу, 1 липня, один з ватажків ДНР Денис Пушилин заявив про створення в односторонньому порядку демілітаризованої зони в околицях Широкіно. Таке рішення, як повідомлялося, було прийнято «як акт доброї волі та демонстрації мирних намірів», а також для стабілізації обстановки і дотримання мінських угод.
 
Раніше питання про демілітаризацію Широкіно обговорювала підгрупа з питань безпеки, яка працює в рамках мінського мирного процесу. Однозначного рішення прийнято не було.
 
Широкіно — населений пункт, по якому проходить лінія дотику на маріупольському напрямку бойових дій в Донбасі. Бої за село відновилися після підписання мирних угод у Мінську 12 лютого. Тоді спікер АТО Анатолій Стельмах констатував, що обстріл Широкіно ведуться цілодобово. З того часу інтенсивність боїв дещо знизилася, проте повного припинення вогню зафіксовано не було.
 

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації