Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Порошенко запевнив, що ніякого особливого статусу для окупованих територій Донбасу не буде

Президент України Петро Порошенко заявив, що зміни в Конституцію країни не передбачають надання Донбасу особливого статусу. Відповідну заяву, як повідомляє «Інтерфакс-Україна», глава держави зробив, представляючи у Верховній Раді проект змін в Основний закон країни.
 
«Проект змін до Конституції не передбачає ніякого особливого статусу Донбасу. Всі ці думки — від лукавого», — підкреслив український лідер.
 
Також президент додав, що проект «допускає можливість специфічного порядку здійснення місцевого самоврядування в окремих адміністративно-територіальних одиницях Донецької і Луганської областей, які визначаються окремим законом». На думку Порошенка, ця норма чітко відповідає Мінським угодам.
 
12 лютого на переговорах лідерів «нормандської четвірки» (Німеччина, Росія, Україна і Франція) у столиці Білорусі було підписано угоду щодо врегулювання ситуації у Донбасі. Документ, зокрема, передбачає припинення вогню обома сторонами конфлікту і відведення важких озброєнь від лінії фронту, а також ряд політичних заходів, в тому числі створення підгруп для проведення консультацій.
 
Одинадцятий пункт узгодженого Комплексу заходів по виконанню Мінських угод передбачає проведення конституційної реформи з набранням чинності до кінця 2015 року нової Конституції України, яка передбачає в якості ключового елемента децентралізацію (з урахуванням особливостей окремих районів Донецької та Луганської областей, узгоджених з представниками цих районів), а також прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей.
 
17 березня Верховна Рада прийняла три документи щодо статусу Донбасу — постанова про визнання його окупованою територією, постанова, яка затверджує список населених пунктів, по яких пройде межа зони з особливим статусом, і поправки Порошенка до статті 10 закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».
 
Цими документами лідерам сепаратистських утворень ДНР і ЛНР фактично пропонувалося повернути зайняті ними території під контроль України в обмін на статусні преференції в подальшому. У відповідь ватажки бойовиків у спільному зверненні заявили, що українська влада, по суті, відмовила Донбасу в особливому статусі.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації