Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Магніти в повсякденному житті людини

 
Сучасна людина просто не уявляє свого життя без засобів зв`язку. І саме в техніці зв`язку широко використовуються радіохвилі НВЧ-діапазону. Справа не тільки в радіосистемах військового призначення, але і в комерційних лініях НВЧ-зв`язку. Особливість таких радіохвиль полягає в тому, що вони поширюються по прямій, не за кривизну земної поверхні. Конструкція таких ліній зв`язку складається з ретрансляційних станцій, які встановлюються на вершинах пагорбів або на радиобашнях на відстані 50 км одна від одної.
 
НВЧ-випромінювання - це один з дієвих способів термообробки харчових продуктів, як у харчовій промисловості, так і в домашніх умовах. Потужні електронні лампи генерують енергію, яка концентрується в малих обсягах для здійснення високоефективної теплової обробки продуктів у СВЧ - або мікрохвильових печах. Такі печі компактні, безшумні і часті. Такі пристрої давно стали незамінними помічниками в торгових автоматах, у залізничних вагонах-ресторанах, на бортових кухнях літаків, тобто в тих місцях, де просто необхідно швидко підготувати продукти і приготувати страви. Багато виробників пропонують і СВЧ-печі побутового призначення.
 
Такий прогрес у сфері НВЧ-техніки пов`язаний з тим, що вчені винайшли спеціальні електровакуумні прилади - магнетрон і клистрон. Їх особливість полягає в генерації великої кількості НВЧ-енергії. Для НВЧ-діапазону не підходить генератор на вакуумному тріоді. Магнетрон, винайдений у Великобританії напередодні Другої світової війни, позбавлений таких недоліків. Він працює за принципом об`ємного резонатора. Конструкція магнетрона складається з декількох об`ємних резонаторів, які симетрично розташовуються навколо знаходиться в центрі катода. Такий прилад потрібно помістити між полюсами сильного магніту.
 
Оскільки магнітні властивості речовин широко застосовуються в побуті, науці і техніці, то це стало причиною виникнення таких наук, як магнитохимия, наприклад. У розділі фізичної хімії під назвою магнитохимия досліджуються зв`язку між хімічними і магнітними властивостями речовин, а також особливості впливу магнітних полів на хімічні процеси. Спотворення магнітного поля, які можуть виникати у виробах з феромагнітних матеріалів, що досліджуються із застосуванням методу пошуку дефектів або магнітної дефектоскопією.

Джерело фото http://abooxi.com/

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації