Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

«Хочемо, щоб нас поставили на лічильник!»

Лічильники води 
Вчора антимонопольники почали розглядати 11 заяв мешканців Автозаводського району Нижнього Новгорода. Люди скаржаться на "Нижегородський водоканал", який відмовляється стягувати плату за холодну воду за показниками лічильника
 
Свою історію про плутанину з встановленим лічильником нам розповів пенсіонер Євген Миколайович Ландихов.
 
- Тарифи на послуги ЖКГ щороку зростають, а ми з дружиною пенсіонери, тому і вирішили встановити лічильники на воду, щоб хоч якось економити. Перед тим, як це зробити, ще в грудні 2007 року я звернувся в управляючу компанію Автозаводського району "Наш дім"з питанням: "чи Маю я право встановити індивідуальні лічильники?" Звідти мені прийшла відповідь: поки що існують розбіжності з Водоканалом щодо встановлення лічильників холодної води, але ви купуйте і встановлюйте - мовляв, всі питання найближчим часом будуть улагоджені.
 
Так Євген Миколайович і зробив. У квітні 2008 року фірма "Інтес", що має відповідну ліцензію на роботи, встановила у квартирі пенсіонерів лічильник холодної води німецької фірми Minol International, про який більше можна дізнатися тут.
 
- Загалом ми витратили разом з роботою 3,5 тисячі рублів, - пояснює Євген Миколайович.
 
Счетчики воды Minol KW (ww)Через деякий час управляюча компанія "Наш дім" опломбувала прилад обліку, а в експлуатацію його повинен був прийняти Водоканал. Однак від них на адресу пенсіонерів надійшов негативну відповідь: "Ми не приймаємо в експлуатацію лічильники холодної води".
 
- Що відбувається, ми не розуміємо. Це ж порушення прав людини! - переживає Євген Миколайович, слова якого цитує newmagnit.ru. - Ми лічильник купили, його опломбували. Так чому ж ми не можемо платити за нього? В інших районах міста такого немає. Адже економія очевидна: по лічильнику ми б платили 640 рублів на місяць за холодну воду, а за нормативом викладаємо близько 1800 рублів.
 
І ось вже майже два роки пенсіонер оббиває пороги судів: спочатку районного, обласного потім. Скрізь підтримати його відмовляються - нібито позов подає він не на ту організацію.
 
- Ось рішення Канавинського суду: «Перерахунок за споживання холодної води для осіб, які проживають в багатоквартирних будинках, не здійснюється відповідачем. Саме управляюча компанія "Наш дім" є виконавцем в частині надання комунальних послуг", - показує документи Євген Миколайович. - Складається враження, що у Водоканалу і "Нашого дому" існують якісь свої рахунки. А в результаті страждають жителі...
 
На щастя, Управління антимонопольної служби по Нижегородській області в діях Водоканалу порушення федерального закону «Про захист конкуренції» все-таки побачив - в частині зловживання домінуючим становищем на ринку. І тепер є надія, що нижегородцям все-таки повернуть право платити за воду за фактичними витратами, а не за нормативами.
 

Відеосюжет про лічильники на воду

...Правда, навіть таке рішення УФАС Євгену Миколайовичу вже не допоможе. Його випадкова помилка була в тому, що він відразу пішов у суд. А судові рішення УФАС, як адміністративний орган, скасовувати не може. І тепер у пенсіонера один вихід - продовжувати розпочату боротьбу.
 
- Я буду йти до кінця, - говорить Євген Васильович. - І пройду всі інстанції аж до Страсбурзького суду. Нехай і там дізнаються про наш Водоканал.

Свілнини і відео з сайта newmagnit.ru

 

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації