Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Ульяновський лікар винайшов магніт, що замінює скальпель

 
Лікар-ендоскопіст сконструював прилад, що дозволяє витягувати металеві предмети з бронхів без хірургічного втручання. Аналогів цьому інструменту в світі не існує.
 
Ульяновський лікар-педіатр Михайло Четін створив медичний прилад, за допомогою якого можна швидко і безболісно дістати металеві предмети, що опинилися в бронхах. За цей винахід Михайла Четіна визнали кращим педіатром-новатором Росії на XVII Конгресі педіатрів країни Росії.
 
Інструмент для видалення металевих чужорідних тіл з бронхів — спільна розробка Михайла Четіна з одним з промислових підприємств Ульяновська. При його створенні за основу узяли шпилі, до них прикрутили невеликий магніт, сила тяжіння якого дозволяє підняти канцелярські ножиці. Інструмент вводиться через рот і по гортані досягає бронхів. За всією процедурою лікар стежить за допомогою вмонтованої в прилад оптичної системи. Магніт підчіплює чужорідне тіло, після чого інструмент акуратно виймають назовні.
 

Вперше лікар використав новий прилад кілька років тому, а недавно Четін модернізував інструмент, поліпшивши його характеристики.
 
Перевага новинки в тому, що процедура проходить без травмування органів. Аналогів приладу в світі сьогодні не існує. Правда, його серійний випуск з конвейєра поки не налагоджений.
 
За свою кар`єру Михайло Четін зробив не один винахід. Так, з реаніматологами-анестезіологами дитячої міської клінічної лікарні № 1, де він працював останні роки, упровадив бронхоскопію зовсім маленьким дітям, включаючи новонароджених.
 
Чужорідні тіла в бронхах часто зустрічаються у дітей і підлітків, в деяких лікарнях навіть є стенди із знахідками, витягнутими з молодих організмів. Іноді пацієнти роками живуть із сторонніми предметами в бронхах, навіть не підозрюючи про це, як і трапилося з підлітком з Воронежа.
 

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації