Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Створений перший магнітний логічний 3D-вентиль

магнітний логічний 3D-вентиль

У пошуках шляхів збільшення щільності мікросхем інженери звертаються до альтернативних способів створення логічних ланцюгів. Одним з них є використання наномагнітів з двома стабільними станами, відповідними логічним «0» і «1».

 
Дотепер наномагнітна логіка (NML) працювала тільки в одній площині. Нова робота вперше продемонструвала тривимірне розташування магнітів логічного вентиля — один з вхідних магнітів, пише neodim-ural.ru, знаходиться в іншому шарі, ніж решта.
 
Дослідники з Технічного університету Мюнхена і американського університету р. Нотр-пані (штат Індіана) опублікували свій матеріал про тривимірний логічний вентиль з магнітним управлінням в недавньому випуску Nanotechnology.
 
Створений ними пристрій складається з трьох вхідних магнітів і одного вихідного. При підготовці останнього учені опромінювали фокусуючим іонним пучком ділянку магніта розмірами 40x40 нм, внаслідок чого знищувалася кристалічна структура на цій ділянці і створювалася доменна стінка. Три вхідні магніти, розміщені не далі 100 нм від опроміненої плями, можуть контролювати магнітний стан доменної стінки, перемикаючи вихідний магніт між логічними «0» і «1».
 
Така конфігурація дозволяє підсилити взаємодію між сусідніми магнітами, зменшити вірогідність виникнення помилок і добитися збільшення щільності інтеграції. Магніт поза основною площиною можна також використовувати, щоб запрограмувати вентиль працювати в режимі NOR або NAND.
 
Наномагнітна логіка має ряд істотних переваг в порівнянні з транзисторами. Вона не потребує електро або іншій проводці — обчислення виконується взаємодією сусідніх магнітів, і має нижче енергоспоживання, дозволяючи суміщати логіку і пам`ять в одному чіпі.
 
З можливих практичних додатків 3D NML автори в першу чергу називають цифрову фільтрацію, декодування і криптографію.

Джерело: http://neodim-ural.ru/publ/postojannye_neodimovye_magnity/obzory_magnitov_na_schetchiki/neodim_samyj_moshhnyj_postojannyj_magnit/8-1-0-16

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації