Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Психологи розробили тест на нарцисизм з одного питання

Нарцис, що дивиться у воду (Карл Брюллов, 1819)
 
Американські психологи розробили і успішно перевірили на практиці новий тест на нарцисизм — він складається всього з одного питання. Про нове дослідження повідомляється в журналі PLoS ONE і в прес-релізі Університету штату Огайо.
 
Після 11 експериментів за участю 2200 добровольців учені виявили, що страждаючих патологічним нарцисизмом можна виявити, поставивши питання: «Наскільки ви згодні з цим твердженням: “Мені властивий нарцисизм”? Примітка: нарцисизм відрізняє егоїстичну, самозакохану і пихату людину». Далі респонденти оцінювали свій нарцисизм за семибальною шкалою.
 
Учені відзначають, що для проходження їх тесту потрібний всього 20 секунд, тоді як для стандартного «Запитальника для визначення нарцисистської особистості» (Narcissistic Personality Inventory) необхідно, в середньому, 20 хвилин. Звичайно, новий тест не покликаний замінити стандартний інструмент психологів, проте він допоможе оперативно визначити страждаючих нарцисизмом.
 
«Люди, які з готовністю визнають свій нарцисизм, насправді, ймовірно, і є такими. Вони гордяться цим фактом. Вони не бачать в нарцисизмі нічого поганого: вірячи, що вони кращі від всіх оточують, вони готові заявити про це публічно», — розповідає один з авторів дослідження Бред Бушмен (Brad Bushman) з Університету штату Огайо.
 
Нарцисизмом в психології називають патологічну самозакоханість. Це слово виникло з грецького міфу про прекрасного Нарциса, який відкинув любов німфи Луна, і в покарання за це був приречений закохатися у власне віддзеркалення у воді озера. У психіатрії надмірний нарцисизм розглядають як серйозний розлад особистості.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації