Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Найбільший інтернет-рітейлер Китаю заборонив біткоїни

 
Найбільший інтернет-рітейлер Китаю Alibaba заборонив використовувати біткоїн для покупок, повідомляє CNN Money. Заборона розповсюдиться також на інші віртуальні валюти, включаючи Litecoin.
 
Компанія пояснила свої дії необхідністю захисту прав споживача. Рішення було ухвалено на тлі діяльності регуляторів, які протидіють використанню валюти.
 
Раніше Народний банк Китаю заявив, що не забороняє володіння біткоїнами для фізичних осіб, проте попереджає про те, що грошовими коштами вони бути не можуть. Фінансовим організаціям в праві користуватися біткоїнами було відмовлено.
 
Попит на віртуальну валюту в Китаї є одним з найвищих ц світі. Багато в чому саме інтерес з боку китайців дозволив біткоїну подолати психологічно важливу позначку в тисячу доларів і вирости за останні місяці у декілька разів.
 
Варто відзначити, що Пекін вже не вперше накладає обмеження на ходіння альтернативних валют. Так, в 2009 році аналогічні дії були прийняті відносно QQ, грошової одиниці, створеної місцевою компанією Tencent.
 
Зараз можливе регулювання ринку біткоїнів обговорюється і в США. Одним з прихильників паралельної валюти був глава ФРС Бен Бернанке, який пішов у відставку. Він заявляв, що в майбутньому біткоїн може стати частиною міжнародної системи платежів.

 

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації