Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Жалюзі всім на вікна!


Сьогодні все більш затребуваними серед покупців є жалюзі. Жалюзі, власне, є светозащитниє пристрої, які складаються з вертикальних, або горизонтальних пластин, які називають ламелями. Ламелі бувають нерухомими або повертаються навколо власної осі, що дозволяє регулювати світлові і повітряні потоки. Найсучасніші жалюзі Геленджік, наприклад, пропонує у великому асортименті. Надійні віконні штори можуть мати регульовані планки, зроблені як з тканини, так і з деревини, пластмаси, навіть металу.
 
У горизонтальних шторах-жалюзі використовують так звану систему «драбинки», що дозволяє открывать/закрывать вироби за допомогою спеціального барабана, що обертається, а шнур підйому потрібен в такому механізмі для того, щоб фіксувати жалюзі в необхідному положенні, тростина ж призначена для обертання планок. Варіант управління «тростина-шнур» принциповий в конструкції жалюзі стандартної колекції. Сучасніші ж системи управління працюють завдяки одному ланцюжку, що відповідає за поворот планок-ламелей, а також їх рух, самофіксацію. Іншим різновидом є рольставні – жалюзі із спеціальною захисною функцією, що виконуються у вигляді тих, що направляють (дві), рулону (вверху конструкції), пластин (йдуть по тих, що направляють).

Також рекомендуємо: Ритейлер №1 в Украине – COMFY 
 
Для виробництва вертикальних жалюзі, переважно, використовують досить широкі планки-ламелі. Даний варіант має ще додаткову особливість, що полягає в наступному: потягнувши шнур, можна скласти планки разом (у закритому стані), або навпаки – розтягнути уздовж всього вікна. Також тут передбачено обертання планок за допомогою спеціального механізму, який захований в карнизі. До карниза, у свою чергу, кріпляться і всі планки таким чином, щоб небагато перекривати один одного.

Ще по темі читайте тут 
 
Таким чином, механізм дозволяє повертати планки жалюзі і в одну, і в інший бік. Вертикальні жалюзі винайшли в Канзас-Сіті, ще декілька десятиліть тому. Дякуючи надійним жалюзі, істотно зменшується дія високих температур на приміщення. Ще стародавньо-єгипетські фараони користувалися прототипами сучасних жалюзі, які робили у той час з очерету. Жалюзі прийнято приводити в рух такими способами, як вручну, використавши шнур, або автоматично, за допомогою моторизації.

Читайте також текст російською.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації