Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Півтора мільйона зіпсутих бюлетенів

Автори - Зоряна Франко, Галина Роспопа   
 
На книжковій фабриці “Атлас” неправильно видрукували аж 1 млн 488 тис. виборчих бюлетенів. Про це повідомив керівник робочої групи зі сприяння виборчого процесу у Львівській області Олександр Ганущин. За його словами, відповідальність за неправильний друк бюлетенів нестиме Львівська обласна виборча комісія.
 
Члени комісії спочатку не визнали своєї вини і заявили, що це робоча група спричинилася до інциденту. “Сталася технічна помилка. Комп’ютер неправильно спрацював і повиправляв українську орфографію на російську. Потім ми змушені були все виправляти вручну. Я вважаю, що в цьому є не тільки наша вина. Робоча група разом із п. Ганущиним взялася нам допомагати і видруковувала бюлетені зі своїх комп’ютерів. Остаточний варіант членам комісії дали вичитати тільки тоді, коли ми пішли на “Атлас” й отримали на руки неправильно видрукувані бюлетені. Хай п. Ганущин не робить таких заяв і не кривить душею”, – сказала виданню argumentgazeta.com секретар Львівської обласної ТВК Любов Возняк. Вона також зазначила, що за заяву Олександра Ганущина про особисту відповідальність комісії можна й подати до суду.
 
Але, схоже, врешті-решт представники ТВК змирилися з тяжкою долею. Компенсацію за те, що друк нових бюлетенів коштував державі ще 300 тис. грн, таки доведеться виплачувати їм. Заступник голови Львівської обласної ТВК Ігор Кравчук стверджує, що гроші братимуть із “залишків”, тобто з тих коштів, які досі зосталися не використаними. А на запитання ВЛАДИ, чи обласна ТВК має у залишку аж 300 тисяч грн, пан Кравчук пояснив, що деякі гроші братимуть із премій працівникам виборчих комісій або ж “уріжуть” інші витрати. “Постраждаємо насамперед ми – члени обласної виборчої комісії. А куди дітися?” – каже Ігор Кравчук. Як би там не було, але держава додатково виділяти кошти за зіпсовані бюлетені не буде.
 
Проблему ж із бюлетенями вже успішно вирішено – у терміновому порядку в друкарні було віддруковано додаткові бюлетені. Згідно з чинним законодавством, “неправильні” бюлетені опечатано і вже сьогодні їх буде знищено.

Опубліковано: 24.03.2006
Джерело: Аргумент-газета.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації