Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Декларативність партійних програм на львівських виборах-2006

Партія ПОРААвтор - Зоряна Франко   

Продовження. Початок тут.
 
Надмірно декларативними можна назвати програми лідерів виборчих перегонів на Львівщині – виборчого блоку “Наша Україна” та ПРП, а програму ГП “ПОРА” до того ж – пафосно-ліричною.
 
“ПОРА” констатує: “Дотепер не відбулося жодних змін у системі охорони здоров’я, освіті, комунальному господарстві, будівництві та ремонті доріг, охороні довкілля”. Водночас партія не пропонує власного варіанта вирішення кризової ситуації в галузях.
 
Залучення інвестицій в проекти міського розвитку мають відбутися на основі нових організаційних підходів та авторитеті нової міської влади. Що мається на увазі під “новими організаційними підходами” – невідомо. Чи “Наша Україна” так само реорганізує Ратушу, як свого часу реорганізовувався Секретаріат президента, де повсякчас змінювалися таблички та назви й кількість відділів? “Усі, хто потребує захисту опіки, не залишиться поза увагою влади та громади міста” – обіцянка носить загальний характер. До того ж виходить, що громада сама собі допомагатиме. Аналогічно й з медициною: “Захистимо здоров’я кожної людини” – суто декларативне гасло без натяку на конкретизованість.
 
ВО “Свобода” обіцяє побудувати соціальне житло та адаптувати місто під потреби неповносправних. Але не каже, під які кошти буде закладено витратні статті.
 
Опозиційний блок “Не ТАК!” ініціює надання Львову спеціального статусу на зразок Севастополя. Боротися за статус російської мови у Львові блок не буде, обмежившись заявою, що мови інших народів мають право на повноцінне існування та розвиток. Незрозуміло тільки, чому у Львові блок “Не ТАК!” інформатизуватиме школи Львівщини, адже це компетенція райців в облраді.
 
Знаючи очікування виборців, Партія регіонів пообіцяла відновити муніципальний автобусний транспорт, безплатний для пенсіонерів, студентів на час навчання та військових. У разі невиконання своєї програми “регіонали” обіцяють дати фору виборцям і піти у відставку.
 
Коментар

Анатолій Романюк, політолог, директор Центру політичних досліджень при ЛНУ ім. І. Франка
 
Програми партій та блоків є дуже загальними й не спрямовані на вирішення конкретних проблем, вони носять загальнопопулістський характер. Важко виділити якусь партію, яка орієнтувалася б на конкретні регіональні проблеми. Програми написані формально, у більшості програм не вказано, як саме партії збираються вирішувати конкретні програми. Партії переважно розглядали програми тільки як один із пунктів реєстрації. В Україні виборці традиційно ніколи не звертали уваги на програми партій. Усе крутилося навколо конкретних особистостей, партії не використовують програми у своїй передвиборній пропаганді.

Опубліковано: 24.03.2006
Джерело: 
Аргумент-газета.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації