Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Перетворимо Львів на село

Євген МарчукАвтор - Зоряна Франко   
 
Виборчі програми партій та блоків, що прямують до міської та обласної рад, просто напхані нездійсненними обіцянками, механізмами вирішення малоактуальних проблем, а подекуди пролем, котрі взагалі не стосуються Львова. Обласні та міські програми неконкретні й часто просто списані з київських документів. Такий висновок напрошується за результатами аналізу програм, який підготувала Аргумент-газета.
 
Підхід до формування програми може стати своєрідним лакмусовим папірцем і показати, наскільки партія серйозно поставилась до написання програми й наскільки добре знає проблеми Львова та області. Проте опитування громадян свідчать про те, що переважна їх більшість не знає програми партії, за котру голосує, а насамперед орієнтується на сам бренд партії або на її обличчя – лідера та першу п’ятірку. А однак список членів партії – потенційних депутатів, як і сама програма, здебільшого залишається поза увагою виборця. Чи не така разюча відмінність між європейським та українським виборцем і спричинилася до того, що й самі партії підходять до написання програми поверхнево, не вникаючи в суть проблем, властивих конкретному регіону, і почасти дублюючи загальноукраїнські програми партій.
 
Так, непрохідні на Львівщині партія Євгена Марчука “Єдність”, Блок Лазаренка та блок “Влада народу” навіть не завдали собі труду адаптувати свої програми до вимог Львова та Львівщини, обмежившись текстом загальнонаціональної програми. Часткову ідентичність із загальнонаціональною має і програма Блоку Юлії Тимошенко до Львівської міської ради, яка водночас обіцяє вирішити проблеми, що мали б вирішуватись на рівні парламенту, а не місцевого органу самоврядування, – реорганізацію пенсійної реформи та оподаткування.
 
Таке нехтування є досить невиправданим, адже навіть якщо й не доводиться говорити про персональну відповідальність перед виборцем за невиконані обіцянки (читай програми), то на майбутніх виборах обдурений виборець вже не проголосує за партію, у котрої слова різняться з ділом. Звичайно, за умови, що виборець все ж прочитав програму партії.
 
Деякі партії вже навіть дописались до речей, які важко назвати інакше, ніж абсурдом. Так, Блок Лазаренка своїм основним пріоритетом у програмному документі до Львівської міської ради оголосив суд над Кучмою (мабуть, у знак помсти за багаторічне вигнання лідера блоку з України) та проведення інвестицій у село. Розвинути село у Львові обіцяє також і Селянська партія. Чи то люди зі статусом Львова не знайомі, чи то й справді з міста село зроблять... Такі “казуси” можуть свідчити тільки про дуже поверхневе й байдуже ставлення партій до написання своїх програм. Що можна говорити про компетентність таких майбутніх депутатів, котрі навіть область від міста не можуть відрізнити?
 
А Український народний блок Костенка і Плюща піклується про достойне святкування 750-річчя Львова та відзначення 150-річчя від дня народження Івана Франка, так, ніби львів’яни найбільше прагнуть святкувати, а не жити достойно. Хоч, враховуючи, які кошти виділені на святкування 750-річчя Львова, і справді є всі підстави думати, що знайдуться охочі використати 50 мільйонів гривень із держбюджету “правильно”. Але треба віддати належне, блок дуже конкретно підійшов до вирішення проблем. Так, серед задекларованих цілей виділяються будівництво дошкільного закладу, трамвайної лінії до Сихівського масиву та тролейбусної – до Рясне-2. Більше того, вони ж обіцяють завершити реконструкцію системи водопостачання і зменшити втрати води з 36% до 20-ти. Але є проекти, котрі на сьогодні виглядають щонайменше утопічно – обіцянки збудувати аквапарк і палац льодових видів спорту тощо.

Опубліковано: 24.03.2006

Продовження

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації