Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Вчені побоюються вимирання тунця через популярність суші

СушіЧерез любов європейців і американців до суші тунець опинився під загрозою вимирання, пише британська газета The Times. В Японії відбулася зустріч вчених з представниками 13 країн, які споживають найбільше тунця.
 
Основною проблемою стало постійне перевищення квот на рибну ловлю, яке обумовлено зростаючим попитом на інгредієнти для суші, про які детальніше тут. Особливо серйозно виріс попит після появи в світі великої кількості ресторанів швидкого обслуговування, що спеціалізуються на японській кухні.
 
Для Японії додаткові труднощі створює зростаюче населення Китаю: китайські споживачі купують високоякісного тунця за цінами, які занадто високі для японців.
 
В Європі і США нерідкі скарги відвідувачів ресторанів на нездужання після вживання в їжу погано приготованих страв японської кухні. Представники організації JRO, яка займається просуванням японських ресторанів за межами країни, пообіцяли виділити кошти і спеціалістів для підвищення кваліфікації кухарів.
 
Представники США в Міжнародній комісії із збереження атлантичного тунця вважають, що єдиним виходом зі сформованої ситуації може бути тимчасова заборона на лов тунця.
 

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації