Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Санкції проти Лукашенка

Санкції проти Олександра Лукашенка й шести білоруських чиновників Євросоюз і США ввели ще восени 2004 року, відразу після референдуму, що дозволив президентові висуватися на третій строк. У “чорному” списку – голова адміністрації президента Віктор Шейман, глава МВС Володимир Наумов, колишній шеф цього відомства Юрій Сіваков, командир бригади внутрішніх військ Дмитро Павліченко. Їх підозрюють у причетності до зникнення опозиціонерів.

 
Після референдуму “постраждали” командир мінського Омону Юрій Подобєд, який керував придушенням акцій протесту, і голова ЦВК Лідія Єрмошина, яка, на думку міжнародних спостерігачів, несе відповідальність за фальсифікацію його результатів. “Другий раз їду в Туреччину, тому що Європа для мене закрита, і це мене бісить, між іншим! – сказала Єрмошина в інтерв’ю одній з газет. – Навіть у Юрмалу не можу з’їздити, адже це теж Євросоюз! Ну що за капосна помста? Представники іноземних посольств більше нічого не можуть, от і мстять за вибори, зробивши невиїзною”.
 
Коментар

Василь Філіпчук, керівник прес-служби МЗСУ
 
Наша позиція стосовно Білорусі не є такою ж, як і позиція ЄС. Для України Білорусь є близькою і далеко не байдужою, тому ми в діалозі з нашими західними партнерами постійно підкреслюємо неефективність політики ізоляції цієї країни. Україна зацікавлена в суверенній, відкритій і демократичній Білорусі, а світове співтовариство чекає від цієї країни демократичних кроків і сподівається, що вона прислухається до зауважень ОБСЄ. Процвітання Білорусі можливе лише в тому випадку, якщо в країні будуть встановлені демократичні принципи управління. Це можливе лише за умови відкритості Білорусі світу, прозорості суспільства й дотримання основних демократичних норм. Демократичне співтовариство очікує від білоруської влади конкретних кроків у напрямку демократизації всіх аспектів життя країни й ліквідації тих серйозних недоліків стосовно цивільного суспільства, які сьогодні визначаються міжнародними структурами.

Автор: Стелла Макс 
Джерело: Аргумент-газета
Опубліковано: 24.03.2006

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації