Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Останнє танго бацьки Лукашенка

ЛукашенкоУ білоруської революції є назва “джинсова революція”, символом якої стали стрічки з синьої грубої тканини на деревах і на стовпах. Тільки революція ця ще не відбулася. Вибори, як заявив Олександр Лукашенко невдовзі після голосування, “переконливо продемонстрували, хто в домі господар”. Однак при усій своїй браваді Лукашенко помітно нервується і почувається загнаним у кут. Він знає, що вже використав свій останній шанс залишитися при владі. Питання – чи надовго?
 
У тому, що Лукашенко, якого часто ще називають останнім диктатором Європи, утретє стане президентом Булорусі, не сумнівався, схоже, ніхто. Тільки навіщо йому здалася така неправдоподібно разюча перемога – майже 83%? Замість того, щоб вразити своїх критиків, Лукашенко викликав лише іронію і ще більшу недовіру.
 
Це не вибори, саркастично зазначили спостерігачі. Навіть за даним білоруських державних соцопитувань, за Лукашенка могли проголосувати максимум 77% виборців. Тоді як за його суперника Олександра Мілінкевича – 8-11%. Незалежне соціологічне опитування прогнозувало Лукашенку лише 45% голосів виборців, а Мілінкевичу – 18%.За словами голови зовнішньополітичного комітету бундестагу Манфреда Грунда (ХДС/ХСС), який перебував як спостерігач ОБСЄ на виборах, причина такого результату криється в тому, що, відповідно до білоруського законодавства, громадянин країни може проголосувати за 5 днів до офіційної дати виборів. На виборчих дільницях станом на ранок неділі такими, що проголосували, вважалися уже 50% виборців. Це означало, що люди голосували напередодні.Таке поспішне волевиявлення свідчить про те, що багатьох виборців просто примусили віддати свій голос. І ніхто не голосував у кабінці. Виборчі урни кілька днів стояли взагалі без жодного контролю, що давало можливість для усякого роду маніпуляцій.

Автор: Стелла Макс 
Джерело: Аргумент-газета
Опубліковано: 24.03.2006

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації