Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Чи всі ріелтори - шахраї?

РіелторЯк зазначає віце-президент Московської асоціації ріелторів Юрій Карамаликов, кількість московських ріелторів сьогодні вимірюється десятками тисяч. При цьому він нарікає, що точну цифру назвати важко, оскільки спроби порахувати агентів з нерухомості успіхом так і не увінчалися. При цьому, констатує співрозмовник, велика частина людей, що надають брокерські послуги при операціях з житлом - близько 70% - припадає на приватників, які називати себе ріелторами взагалі не мають права.
 
На жаль, велика кількість не тільки випадкових, але і відверто недобросовісних людей в професії призвело до неоднозначної репутації.
 
Але будь-якій розсудливій людині цілком очевидно, що жодна спільнота не можна вимірювати однією загальною міркою, впевнений Самойлов. "Так, серед тих, хто називає себе ріелторами, як не сумно це визнати, є ті, хто нечистий на руку. Але чи означає це, що всі ріелтори - виключно шахраї? Аж ніяк", - додає експерт. І наводить паралель, що в народі побутує думка про політиків як злодіїв, але серед них також є чесні і відповідальні люди.
 
На його думку, чималу роль в тому, що у суспільстві продовжує жити стереотип "ріелтор - значить, шахрай", відіграли засоби масової інформації, які регулярно публікують матеріали на зразок "Знешкоджена банда чорних ріелторів". "Між тим, на перевірку членами цієї банди виявляється хто завгодно, крім дійсно ріелторів: і нотаріуси, і "перевертні в погонах", і працівники житлово-експлуатаційних служб. Але назва для всіх одна - «ріелтор»... Так чого ж дивуватися тому, що розглянутий шаблон живий?", - міркує Самойлов.
 
А Литинецька запевняє, що через високу конкуренцію між агентствами нерухомості сьогодні всі компанії, які надають посередницькі послуги на ринку житла, прагнуть підвищувати якість роботи і уважно стежать за якістю сервісу, так що недобросовісні співробітники на роботі просто не затримуються. "Якщо ріелтор був помічений в участі у "лівій" угоді або був спійманий на обмані, то ніхто не закриває на це очі. Зазвичай таку людину звільняють, причому з записом у трудовій книжці", - підкреслює Литинецкая.
 
Головний висновок, який можна зробити з бесід з учасниками ринку: ріелтором бути непросто, але цікаво, а нерідко ще й вигідно. Ну і нарешті, крім матеріальної складової, успішні агенти з нерухомості можуть розраховувати на те, що їх професія принесе їм і моральне задоволення: адже саме вони покликані допомагати людям вирішувати традиційно гострий в нашій країні квартирне питання.

Також читайте: http://cupol.lviv.ua/index.php?&id=28&backPID=28&tt_news=95628&1&cHash=c6d445ba5f

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації