Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Як формується заробіток ріелтора?

РіелторЗавдяки відсутності в професії ріелторів фіксованих доходів, існують і протилежна думка про доходи агентів з нерухомості: нібито працю брокерів дуже низькооплачувана. Однак, як стверджують експерти, залежність заробітків від угод і власних здібностей дає можливість ріелтору не обмежувати себе у верхній планці.
 
Продовжуючи тему полярності агентських заробітків, Куликов каже, що у деяких результати "просто космічні": "Якщо кожен місяць робити по 2-3 угоди, можна дуже навіть пристойно заробляти. Деякі заробляють значно більше, ніж керівники офісів". При цьому експерт відзначає, що хоча найуспішніші ріелтори, як правило, не схожі один на одного, у всіх них є спільна риса: всі вони яскраві, працездатні, енергійні і позитивні люди.
 
"Скільки потопаєш - стільки полопаешь. Наскільки вистачає професіоналізму, - зізнається Коледина. - Не секрет, що досвідчені агенти заробляють більше, ніж їхні керівники, і 300 тисяч рублів не межа".

Читайте також: Видеонаблюдение актуально повсюду
 
А Самойлов додає, що хоча в професії ріелтора про багатомільйонні щомісячних заробітки не йдеться у будь-якому випадку, кілька сотень тисяч рублів для добре працює професійного московського ріелтора - це цілком реальна цифра.
 
Правда, як каже Куликов, до ріелторським "зірок", тобто успішним фахівцям, які роблять велику частину операцій в компанії при будь-яких обставин, можна віднести лише п`яту частину агентів. Ще 60% співробітників, за його словами, працюють в основному за рахунок популярності компанії та її ресурсів, а 20% агентів просто не створені для цього бізнесу.
 
У досвідчених агентів первинного ринку окладна частина також не настільки суттєва порівняно з відрядною. "Ріелтор зі стажем і, відповідно, з досвідом і репутацією, здатний заробити 130-150 тисяч рублів на місяць", - уточнює Литинецкая.
 
Якщо ж говорити про середню температуру по лікарні, то, згідно з даними Superjob, в даний час середньомісячний дохід менеджера з продажу нерухомості, пише hayliehouse.com, становить 50 - 80 тисяч рублів. Цифра від HeadHunter ненабагато відрізняється: в грудні середня зарплата ріелторів в Москві становила 80,5 тисячі рублів.
 
Ці дані підтверджує і Самойлов: "Що ж стосується "в середньому", то тут величини набагато скромніші: для Москви у більшості вони становлять суми в межах 100 тисяч рублів".
 
Варто відзначити, що мова йде про фахівців, працевлаштованих в агентствах. Однак заробітки ріелторів, що працюють приватно, не особливо відрізняються. За словами приватного ріелтора Владислава Позднякова, вони заробляють в середньому близько 60 тисяч рублів на місяць, хоча і в цьому сегменті ринку є як "середнячки", так і "зірки".

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації