Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Ріелтором стати не складно

НерухомістьБагато хто думає, що влитися в ріелторський бізнес неможливо, прийшовши з вулиці. Але насправді це не так. Одна з особливостей ріелторської сфери - постійна плинність кадрів. Відповідно, попит на ріелторів є завжди, і вхідні фільтри для шукачів не такі вже й суворі.
 
Плинність кадрів велика, - говорить директор управління вторинного ринку компанії "Інком-Нерухомість" Михайло Куликов. - Зауважу, так у всьому світі в сфері нерухомості. Головний фактор, який сприяє плинності, це те, що в нашій професії заробіток не стабільний, а безпосередньо залежить від результатів діяльності конкретного ріелтора".
 
Його слова підтверджує і керуючий директор "Міель - Мережа офісів нерухомості" Роман Мурадян: "Незважаючи на постійний приплив нових кадрів в ріелторську сферу, брак хороших працівників відчувається. Ріелторський бізнес активно розвивається, з`являються нові компанії... В таких умовах потрібно багато працівників, оскільки ріелторський бізнес будується насамперед на людях".
 
За словами директора з персоналу компанії Est-a-Tet Тетяни Коледіної, в принципі існують дві причини плинності серед агентів з нерухомості: або компанія не має в своєму розпорядженні достатнього фонду нерухомості, тому люди не мають можливості заробляти, або агент переоцінює свої можливості.
 
Попит на ріелторів підтверджують і представники рекрутингових сайтів. "В річній динаміці (листопад 2013 до листопада 2012) число вакансій для фахівців з продажу нерухомості на порталі hayliehouse.com зросла в 1,8 рази, при цьому кількість бажаючих працювати на таких позиціях за рік практично не змінилася. Співвідношення "пропозиція/попит" в листопаді 2012 року склало 2 резюме на вакансію, у листопаді 2013 - 1,2", - розповідає керівник відділу аналітики порталу Superjob.ru Валерія Чернецова.
 
У сайту HeadHunter дещо інші дані, але і вони підтверджують нестачу людей в професії. За словами Гліба Лебедєва, директора з досліджень HeadHunter, за цей рік затребуваність ріелторів зросла на 60%: на початку року в базі hh.ru було активно близько 1,3 тисячі вакансій, а до кінця - вже близько 2,2 тисячі.
 
"Для виміру дефіцитності фахівців у нас існує спеціальний показник - hh.індекс (співвідношення резюме/вакансії), - пояснює Лебедєв. - У ріелторів він знаходиться на дуже низькому рівні (0,69), відносно середньоринкового по Москві (3,6). Це означає, що ріелтори не відчувають конкуренції за робоче місце і за наявності необхідної кваліфікації можуть швидко знайти роботу".
 
Стереотип про те, що ріелтором стати непросто, підкріплюється і поширеною думкою, що на ріелтора просто ніде навчитися. Дійсно, навчальних закладів, де готували б ріелторські кадри, в Росії сьогодні немає. Спеціальну освіту та відповідний диплом можна отримати ні в одному Вузі. Але отримати необхідні знання все ж можна.
 
"Існує ряд навчальних центрів і організацій, таких як Національний навчальний центр Російської гільдії ріелторів, Уральська палата нерухомості, місцеві асоціації ріелторів, наявні в кожному великому місті, які якраз займаються професійною підготовкою ріелторів. Як правило, і в структуру великих ріелторських компаній входить навчальний центр", - зазначає, наприклад, Мурадян.
 

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації