Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Іще раз про рекламу на телебаченні

Реклама на телебаченніОстаннім часом значну частину ефіру на телебаченні заполонила реклама. Це спричинено виникненням великої кількості товарів і послуг для задоволення людських потреб, які пропонують споживачам. У наші дні реклама стала невід’ємною частиною телепростору. Вона приносить телеканалам чималі прибутки. Зокрема, на каналі “1+1” рекламний ефірний час становить 11-13 годин у будні дні та 13-15 годин у вихідні. На “Інтері” – 12-14, на “СТБ” – 18-20 у будні та 17-19 у вихідні.
 
Із кожним роком реклами стає все більше й більше. З одного боку, це добре, адже люди дізнаються про нові товари й послуги, а з іншого серед цієї величезної маси рекламної інформації вартими уваги є тільки декілька рекламних роликів, решту становить реклама, яка не допомагає споживачеві дізнатися про якість товару, а отже, і зробити вибір. Часом реклама займає до 20-30 хвилин ефір­ного часу на день, а оскіль­ки повторюється кільканадцять разів на добу й не на одному телеканалі, то стає набридливою, надокучливою. Її вже ніхто не сприй­має, а під час транслювання промоційних роликів люди займаються хатніми справами.
 
На мою думку, таку рекламу потрібно скоротити, не дублювати в одному блоці по кілька разів. Також слід встановити ліміт часу, за який виробник має запевнити споживача, що його товар чи послуги є найкращими. Таким чином, можна очистити телебачення від набридливої, довгої та непотрібної реклами, а натомість подавати цікаві інформаційні блоки не так довго й не так часто, щоб глядачі мали змогу насоло­джуватися ними і брати до уваги.
 
Підростаюче покоління, сприймаючи рекламу, вбирає в себе весь негатив, як губка. Для нього все побачене стає бажаним, і тому потрібно заборонити рекламу алкогольних напоїв, як це зробила більшість країн Європи. А це один із кроків до от­римання статусу європейської держави не тільки за територіальним розташуванням, а й за рекламну по­лі­тику.
 
Рекламу на телебаченні можна поділити на три групи: міжнародна – дубльована, яку транслюють на телеканалах різних держав; реклама, що охоплює країни СНД; власне національна. Та суто національна реклама, точніше реклама національної продукції та послуг, на жаль, має незначний обсяг. Зокрема, він скоротився останнім часом. Іще торік з телеекранів пропонували від­починок на українських курортах, глядачів знайомили з окремими видами на­ціональної продукції. Нині це явище стало спорадичним.
 
Стає очевидним те, що в сучасних умовах важливо навчитися вповні використовувати можливості реклами для національних інтересів. Українська реклама повинна відрізнятися від західної чи східної, оскільки маємо зовсім інші культурні традиції, свій менталітет.
 
Під час підготовки національної реклами треба ретельно вивчити і врахувати такі аспекти: місцеві особливості рекламування; особливості споживачів країни; національно-символічне значення кольорів у цій країні; національний колорит держави; грамотне оформлення тексту.
 
Треба намагатися створювати таку національну рекламу, яка була б зрозу­мілою, прийнятною, приємною тому народові, на який її, власне, і розраховано. Тому вона повинна спиратися на глибинні культурні цінності. Нині таким вимогам відповідає хіба що реклама львів­ського пива “1715” та миючих засобів Gala. Позитивом на сьогодні є те, що вся реклама на каналах, яку транслюють у нашій державі україномовна.
 
Володимир Мельник,студент факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка

Опубліковано: 

Джерело: http://lvgazeta.info

 
 Коментарі (2)
 
Стас Третьяков, 16:19 15.09.2010
Не чего так )
Молодца)
 
Обдолбиш, 14:15 15.09.2010
йопт!)Мувудець!

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації