Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Наш найкращий Прохасько

Тарас ПрохаськоПисьменника Тараса Прохаська удостоїли літературної премії імені Джозефа Конрада
 
Загалом на конкурс премії імені Конрада (народженого в Україні польського письменника) надійшло 36 пропозицій авторів. Із них україно-польське журі, до складу якого входили, зокрема, письменник Юрій Андрухович і генеральний директор телеканалу ICTV Олександр Богуцький, обрало спершу 22 кандидатів, а вже потім визначило трійку фіналістів. Окрім Прохаська, до неї потрапили харків’янин Сергій Жадан і львів’янка Наталка Сняданко.
 
Під час нагородження Тарас Прохасько зазначив, мовляв, йому дещо незручно через те, що позбавив премії друзів – Сняданко та Жадана. Також повідомив, що гроші (сума премії становить 21 тисячу гривень) витратить на поточні потреби, і розповів, про що писатиме невдовзі. «Хочу написати дуже суб´єктивний репортаж із власної подорожі Україною. Кожен із нас найгірше знає свою найближчу територію. Власне, дуже хотілося б запізнати Україну й написати про це».
 
Сергій Жадан і Наталка Сняданко не розчаровані тим, що премія не дісталася їм. «У такій компанії не соромно програти», – зазначив Жадан, а Сняданко додала: «Тарас довше існує в літературі. Мені до нього ще рости і рости. Я вважаю, що це дуже хороший і правильний вибір».
 
Торік Тарас Прохасько вже переміг в одній премії, обійшовши Сергія Жадана. Це був літературний конкурс «Найкраща українська книга», що його проводив журнал «Корреспондент». Щоправда, тоді трійку фіналістів доповнила не Наталка Сняданко, а інший представник Львова – Любко Дереш.
 
Повертаючись до премії імені Джозефа Конрада, нагадаємо, що її запровадив Польський інститут у Києві. Він нагороджуватиме українських письменників раз на два роки. Вже з наступного року Польський інститут відзначатиме і художників. Найкращий із них одержить премію ім. Казимира Малевіча. 
 
 
19.12.2007
Джерело: Газета по-львівськи

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації