Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Львів’ян пересадять на ровери

Велодоріжка у ЛьвовіУ нашому місті починають будувати велодоріжки
 
Незабаром Львів стане велосипедною столицею України. Цього року розпочнуть упровадження «велополітену» – унікального для України проекту, згідно з яким усе місто «охоплять» велосипедними доріжками та спеціальною інфраструктурою для прихильників двоколісного транспорту.
 
Як розповіли «Газеті…» в міській раді, відразу весь «велополі-тен» не постане. Його розбудову «прив’язуватимуть» до реконструкції магістральних вулиць – Володимира Великого, Княгині Ольги та Кульпарківської. Однак передусім велодоріжки з’являться на вулиці Стуса.
 
Звісно, зважаючи на реалії дорожнього руху у Львові, а також на тотальне зневажання прав велосипедистів гоноровими власниками «автівок», простою розмежувальною смугою на дорозі не обійдеться. Тому розробники «велополітену» намагаються облаштувати доріжки для роверів таким чином, аби вони були максимально відстороненими від автомобільного руху.
Аби не дати змоги паркувати машини на велосипедній території, її обгороджуватимуть турнікетами. А перетин дороги для велосипедистів вирішать доволі радикально: за допомогою тунелів над автотрасами. Крім того, створять спеціальні «велопорти» – стоянки для роверів.
 
Нагадаємо, ще восени минулого року міський голова Львова створив робочу групу, яка повинна була розробити цільову програму велосипедної інфраструктури, пише сайт engenis.info. Її мали завершити до кінця 2007-го, однак, зважаючи на масштаби питання, програму наразі розпрацьовують.
 
«Ми вже маємо макет вулиці Стуса, тепер зосередилися над загальною концепцією програми, – розповів спеціаліст управління культури і туризму міськради, секретар робочої групи Володимир Закалюжний. – Однієї чіткої концепції немає, є багато бачень утілення велодоріжок. Намагаємося синтезувати різні підходи, користуючись досвідом європейських міст, побажань активних членів роверного руху Львова».
 
Та будь-яка ідея стосовно облаштування міста спотикається об «фінансове питання». До прикладу, лише велоінфраструктура вулиці Стуса потребує чималих капіталовкладень – 5 мільйонів гривень. Як стверджують розробники програми, на забезпечення потреб роверистів слід виділяти 10 відсотків від закладених коштів на реконструкцію доріг.

 
«У березні ми спробуємо закласти кошти з бюджету розвитку, – зазначив пан Закалюжний. – А потім ще треба буде домовитися з управлінням містобудування щодо черговості реконструкцій вулиць».
 
Біля міської ради паркується тільки Швейк
 
Наразі у Львові обмаль місць для паркування велосипедів. При цьому показова стоянка біля входу в Ратушу практично постійно вільна. Здається, крутити педалі з-поміж представників міської ради полюбляє лише одна людина – щодня біля мерії припнято чийсь «самотній» ровер, компанію йому складає лише навічно припаркований там же велосипед героя Гашека.
 
Стоянки для двоколісних облаштували й біля кількох навчальних закладів, зокрема – УКУ та «Львівської політехніки». Очевидно, причиною відсутності доволі простих і дешевих рам для фіксування роверів є та невелика кількість аматорів велосипедного руху. От і утворюється замкнуте коло: заклади «не бачать» достатнього числа велосипедистів, аби звернути увагу на їхні потреби, а ті, своєю чергою, воліють залишити «двоколісного друга» вдома, щоби не хвилюватися за його безпеку.
 
Потенційні роверисти бояться автолюбителів
 
Аби з’ясувати «попит» на велодоріжки, провели соціологічне опитування. Його результати виявилися доволі красномовними. 81% городян – за розвиток інфраструктури для педального транспорту, а третина львів’ян вважає, що під велосипедний рух слід віддати всю центральну частину міста. Крім того, майже половина міщан охоче пересядуть на велосипед, якщо таку інфраструктуру створять.


 
А найбільше, на думку опитаних, розвитку велосипедного транспорту заважає не відсутність велодоріжок, а мізерна культура керування серед автомобілістів – понад 20% львів’ян бояться, що їх зіб’ють чи «підріжуть» хамовиті водії. А для 15% перешкодою на шляху до використання екологічно безпечного та здорового транспорту є відсутність місць для його паркування.
 
 
Автор: Богдан ЮРОЧКО / 18:55 27.02.2008
Джерело: Газета по-львівськи
 

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації