Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

У чому небезпека ювенальної юстиції?

У суспільстві побутує думка, що ювенальна юстиція тільки завдасть шкоди дитині та її родині. За поясненнями ми звернулися до представника Союзу православних батьків Львівщини Віктора Зуєва, котрий різко засуджує впровадження ювенальної юстиції.
 
– У чому, на Вашу думку, небезпека?
 
– Небезпека полягає у неготовності людей до такого юридичного кроку. Ментальність, традиції, генетична пам’ять нашого народу не дозволять цього. Після введення ЮЮ люди з часом зрозуміють, що й до чого – і буде звичайний бунт, як це вміють робити тільки слов’яни. Прикладів в історії багато.
 
– Чим положення ювенальної юстиції суперечать християнським цінностям?
 
– На це запитання складно відповісти конкретно, адже жодних положень ЮЮ в Україні немає, оскільки її ще не прийняли. А якщо загалом, то ювенальна юстиція – цілковита протилежність християнським сімейним відносинам. Насправді це продовження системи радянських дитячих садочків, палаців піонерів тощо. Ці організації були потрібні, щоби вилучити дитину із сім’ї, виховувати її поза родинними відносинами, зробити продуктом держави. На тлі цього вимоги інспекторів у справах неповнолітніх надати дітям удома все необхідне стало спадком від попереднього виховного процесу. А якщо цього немає, то ставиться питання про порушення прав дитини – в системі ЮЮ це може бути навіть відсутність на момент перевірки яблук у холодильнику...
 
– Ні для кого не секрет, що в суспільстві є проблема батьків-алкоголіків чи наркоманів, які не дбають про дітей чи можуть навіть застосовувати до них насильство. Чи вважаєте ймовірним позбавлення таких осіб батьківських прав? Чи можете запропонувати інший шлях вирішення цієї проблеми?
 
– Тут треба підходити до проблеми інакше. Не дітей треба вилучати із сім’ї, а батьків скеровувати на примусове лікування. Наркомани й алкоголіки не постійно буйні. У них бувають періоди нормальної свідомості та поведінки, коли вони є цілком нормальними батьками. За вимогами ООН, сьогодні таких людей можна лікувати тільки за їх згоди. Без втручання медиків такі особи швидко втрачають людську подобу і стають тиранами для родичів, зокрема дітей. ЮЮ пов’язана з цими вимогами ООН: батьків не лікують, від них забирають дітей. Залишмо відкритим питання, куди їх забирають і навіщо. Існуючі за кордоном системи ЮЮ настільки, скажімо так, секретні, що ми не можемо про це говорити на підставі фактів – їх просто немає. Можемо тільки здогадуватися: це поповнення такими дітьми приватних воєнізованих структур, наркобізнес, порнобізнес, педофілія, а згодом гомосексуалізм та інші сексуальні збочення, поповнення банку внутрішніх органів людини, якісь біологічні експерименти. І не перевірите, адже в системі ЮЮ людина стає іншою і за документами, і за світоглядом...

Читайте також: Посуточная аренда квартир во Львове – комфортно и доступно 

Четвер, 01 вересня 2011, 15:53
Автор  Інна Анісімова
Джерело: газета Інформатор

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації