Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Ювенальна юстиція: за і проти

Уже майже півроку у «маршрутках» привертають увагу страшнуваті наліпки «Мамо! (Тату!) Не віддавай мене ювенальній юстиції!» Що ж це за монстр чи зла чаклунка, яка ось так посеред ХХІ століття відбирає в батьків дітей?
 
14 липня 2011 року з ініціативи депутата фракції ВО «Свобода» у Львівській міськраді Лариси Василишин ухвалили звернення до Президента України та Верховної Ради з вимогою припинити експериментальне та пілотне впровадження системи ювенальної юстиції на території України. У заяві йдеться про різке засудження цього явища як засобу знищення інституту сім’ї та руйнування психіки українця. Виникає враження, що наша держава під гаслом «ювенальна юстиція» хоче створити каральну машину зла...
 
То що ж це за термін? Слово «ювенальний» походить від латинського, що означає «молодий», «юний». «Юстиція» – це сукупність державних органів, які здійснюють правосуддя. Чому ж два такі, на перший погляд, мирні слова викликали таку агресію і збурення серед людей, політичних партій і громадських організацій? Як виявилось із опитування, яке провели серед перехожих, занепокоєння викликає те, що «діти зможуть подавати на батьків до суду». Але ювенальна юстиція – це не доступ до будь-яких свобод і прав для розбещеної дитини, а й система обов’язків. Насамперед – обов’язок самостійно виступати перед судом у разі скоєння злочину. Та основне завдання ЮЮ – допомога неповнолітнім, які конфліктують із законом. Передбачено чимало заходів і програм, спрямованих на виховання підлітка, його психологічну та соціальну реабілітацію, відновлення соціальних зв’язків. Причому увагу акцентують саме на запобіганні злочинам, а не вже покаранні за них, яке може лише поглибити проблему.
 
Та все ж у суспільстві побутує думка, що ювенальна юстиція тільки завдасть шкоди дитині та її родині. 

Автор  Інна Анісімова

Четвер, 01 вересня 2011, 15:53 

Джерело: газета Інформатор

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації