Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Чиновники-їздуни: куди й навіщо?

ЛьвівНа закордонні відрядження мерія щороку витрачає кілька сотень тисяч гривень, однак часто службовці повертаються ні з чим
 
Неймовірні поїздки в далекі краї, та ще й за чужий рахунок. Втілити у реальність такі мрії вдається лише певним категоріям осіб, зокрема державним службовцям. Куди їздили та літали львівські міські чиновники протягом цього року, скільки наших грошей витратили на ділові переговори, а також якими були результати цих подорожей, з’ясовувала агент «Інформатора».
Побачити Канаду і «померти»
 
У Львівській міській раді є 32 управління та 7 департаментів. Однак, як виявилося, чимало міських чиновників про відрядження можуть тільки мріяти – мандрувати світом дозволено лише «обраним».
 
Серед таких улюбленців долі – управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій. Звісно ж, спілкуватися з іноземними колегами працівникам цієї структури сам Бог велів. От тільки з усього управління обмінюється досвідом… лише одна людина, а саме – його начальник Сергій Кіраль. Побував службовець у Каннах на виставці у сфері нерухомості, у Канаді на 73-й конференції Федерації канадських муніципалітетів, також у Туреччині, Німеччині, Італії, Іспанії, Росії та ще хтозна-де. Протягом 2010-2011 років пан Кіраль наїздив більш ніж на 42 тисячі гривень. Сума могли б бути й більшою, якби організатори деяких імпрез не оплачували всі видатки. То які ж результати відвідин іноземних міст нашим мандрівним чиновником?
 
Однією з надважливих поїздок цього року, безперечно, можна вважати відвідини Канади. Там Сергій Кіраль вів переговори з компаніями «Fertitek Environnement» і «Terreau». Перша з них виявила бажання інвестувати у будівництво сміттєпереробного заводу у Львові аж 350 мільйонів доларів! Та повернувся Сергій Іванович із подорожі ще на початку червня, а про результати перемовин львів’ян не сповістили.
 
Полюбляють обмінюватися досвідом і в управлінні культури. Із 2007-го працівники цієї структури щороку нарощували оберти: 2007-го на подорожі витратили 24 тисячі 288 гривень, наступного – вже більш як 64 тисячі, а кризового 2009-го наші «культурні діячі» «накаталися» на 83 тис. грн. Нинішнього ж року озеро щедрості міської ради добряче зміліло – на відрядження за кордон управлінню культури виділили менш ніж 10 тис. грн.
 
Переважно подорожували начальник управління Андрій Вороновський та очільниця одного з відділів Оксана Челепіс. Ще торік працівники управління відвідали Австрію, Німеччину, побували навіть на Міжнародній туристичній конференції «Весняні зустрічі» у Фінляндії.
 
Хто – на захід, хто – на схід
 
Пальму першості серед любителів поїздити отримує департамент економічної політики. Цьогоріч на відвідини іноземних країв тут витратили 53 тисячі 417 гривень. Левову частку поїздок «бере на себе» вже згаданий начальник управління зовнішньоекономічних відносин Сергій Кіраль. П’ять разів побувала за кордоном начальник відділу енергоменеджменту управління економіки Василина Горбань, чотири – завідувач сектора супроводу інвестиційних проектів Іван Дмитрасевич і лише три рази – сама очільниця департаменту Ірина Кулинич.
 
На другому місці серед «марнотратників» – департамент «Адміністрація міського голови». 2011-го цій структурі виділили 64 тисячі гривень на подорожі. Наразі витратили трохи більше, ніж 43 тисячі. Майже 6 тисяч гривень із міської скарбниці виділили на участь начальника управління внутрішньої політики Наталки Міхнової у навчальних семінарах у Бельгії. Чимало наїздили і начальник відділу міжнародних зв’язків Ірина Подоляк і начальник управління інформаційної політики та зовнішніх відносин Андрій Москаленко. І всі ці подорожі здійснювали під одним веселим гаслом «обмін досвідом».
 
Управління туризму у складі «Департаменту Євро-2012» почало існувати лише 1 вересня 2010 року. За кілька місяців багато виїздити його працівники не встигли. Однак уже цьогоріч новоспечена структура відірвалася сповна. За січень-липень на поїздки до сусідів вони витратили майже 30 тисяч гривень! Переважно великі міста відвідувала начальниця управління Оксана Сидор. Вона «порадилася про співробітництво» у Санкт-Петербурзі, взяла участь у міжнародній туристичній біржі у Берліні та Ліоні.
 
Іншим управлінням рідної міської ради пощастило менше: управління архітектури на відрядження у 2010-2011 роках використало 3 тисячі гривень і тільки на 241 гривню «відрядилося» цьогоріч управління охорони природного середовища.
 
Не гуляли іноземними містами працівники управління муніципальної дружини, державної реєстрації комунальної власності, капітального будівництва, управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. Невже закордонний досвід не знадобився б нам у цих галузях?
 
А результати які?
 
Департамент житлового господарства й інфраструктури витратив на подорожі трохи більш як 19 тисяч гривень. У лютому 2011 року заступник начальника управління Ігор Сошенко їздив до Польщі, аби вести переговори з фірмою «Песа», яка мала б виготовляти для нас сучасні трамваї-вузькоколійки. Однак, як виявилося, даремно. «У червні ми провели тендер на виготовлення трамваїв для Львова. У ньому взяли участь кілька учасників, зокрема й фірма “Песа”. Та перемогло підприємство із назвою “Рідний дім”. Його ціна нас влаштувала – 9 мільйонів гривень. А от “Песа” могла виготовити трамвай аж за 1 мільйон 750 тисяч євро», – каже заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Володимир Будзан.
 
Про що ж ішлося на перемовинах у Польщі? «Ми говорили про те, що саме вони мають виграти тендер. Планували організувати виробництво у Львові», – відверто розповідає пан Будзан. Та от біда, сталося зовсім інакше.
 
Такою ж невдалою була й поїздка до міста Бохум, що в Німеччині. «Банк реконструкції та розвитку виділив нам гроші на купівлю користованих трамваїв або запчастин для реконструкції старих. Ми навідалися до Бохума, де були трамваї, які, на думку міжнародних експертів, підійшли б нам. Оглянули їх, але вирішили, що для нас краще купити запчастини і відремонтувати свій старий транспорт», – каже В. Будзан.
 
Перший заступник міського голови Олег Синютка разом із радником мера 2010-го їздили до Мадрида для ознайомлення з роботою Муніципальної транспортної компанії. Витратили майже 17 тисяч гривень. Там «Інформаторові» підтвердили: такий візит справді був. Як стверджують у прес-службі мадридської компанії, переговори далеко не зайшли, розмова була про відправку автобусів до Львова, та проект не запрацював. І схоже, не запрацює.
 
Ситуація ця показова. Більшість дорогих (і не дуже) подорожей за межі України не дають нам жодних відчутних результатів. Загалом за сім місяців цього року на відрядження за кордон департаменти Львівської міської ради витратили близько 130 тисяч гривень. Їздили обмінюватися досвідом і працівники управлінь – на це вони взяли з міської казни понад 106 тисяч. Додаймо ще 34 тисячі, котрі витратив виконавчий комітет, і одержуємо чималу суму – 270 тисяч гривень.
 
P.S. Куди їздили службовці Львівської облдержадміністрації, читайте у наступних номерах «Інформатора».
Кейс:
 
Найдорожчі відрядження
 
Оксана Сидор, управління туризму, – 11 744,50 грн, Санкт-Петербург (Росія).
 
Сергій Кіраль, начальник управління зовнішньоекономічної діяльності та інвестицій, – 10 852,52 грн, Москва (Росія).
 
Володимир Будзан,заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури, –9 400,57 грн, Бохум (Німеччина).
 
Олександр Першин, радник міського голови, – 8612 грн, Мадрид (Іспанія).
 
Олег Синютка, заступник міського голови, – 8 053,73 грн, Мадрид (Іспанія).
 
Оксана Челепіс, управління культури, – 6 768,99 грн, Турку (Фінлядія).
 
Наталка Міхнова, начальник управління внутрішньої політики, – 5 726,51 грн, Бельгія.
 
Вівторок, 18 жовтня 2011, 12:48
Написала  Злата Угрин

Інформацію про актуальні події Львова читайте в інтернет-виданні Львівінфо.
 

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації