Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

«Лохи» усіх країн об’єднуйтеся!

МММНа початку дев’яностих радянські люди відкрили для себе нове поняття – фінансова піраміда. 
 
Саме тоді сумнозвісний махінатор Сергій Мавроді організував наймасштабнішу фінансову структуру – «МММ». Усі ми добре пам’ятаємо Льоню Голубкова, який закликав простих громадян нести свої гроші в «МММ». І народ ніс… Десятки, сотні, тисячі тоді ще радянських карбованців.
 
Але ейфорія вкладників, які спершу отримували обіцяні відсотки, закінчилася доволі швидко. Піраміда «МММ» розвалилася як картковий будиночок, залишивши після себе майже 15 мільйонів наївних ошуканих людей. До речі, більшість вкладників до сьогодні не повернули собі своїх грошей і, мабуть, уже ніколи їх не отримають.
 
Великий шахрай Сергій Мавроді відсидів усього 4,5 роки, вже давно вийшов на волю, написав книгу та… знову взявся за старе. Схоже, що засновник фінансової піраміди і сьогодні впевнений, що дурнів і ласих до халяви людей більш ніж достатньо. Особливо в Україні. На жаль, він має рацію.
 
Нова авантюра від Мавроді не вирізняється жодною новизною. Усі учасники проекту «МММ-2011» отримуватимуть від 20% до 30% прибутку щомісяця. Дивно, що минуло стільки часу, колишні вкладники мають гіркий життєвий урок, але ще залишилися люди, які вірять у фінансову казку. Напевне, нова ідея Мавроді розрахована ще й на тих, хто воліє учитися не на чужих, а на своїх помилках.
 
Як би там не було, але ще з кінця літа наша столиця замайоріла рекламними плакатами нової фінансової піраміди. Як пише у своєму блозі сам Мавроді, кількість українських вкладників уже «перевалила» за двісті тисяч осіб! При цьому невтомний «будівничий» пірамід не приховує, що гроші люди можуть втратити одного моменту, але й можуть стати багатіями. Мабуть, наївних українців не спиняє ні попередній гіркий досвід, ні те, що юридична особа «МММ-2011» не має ліцензії на діяльність у нашій державі, ні те, що їх щодня і так дурять банки, чиновники, уряд…
 
Наші люди, як завжди, сподіваються на чудо, на те, що, нічого не роблячи, не докладаючи зусиль, вони матимуть мільйони. Напевне, приказка про безкоштовний сир у мишоловці нічого нас не навчила. Чому ми знову і знову дозволяємо іншим робити із себе «лохів»? У чому ж причина? У нашій ментальності? У бажанні отримати все на халяву? Чи просто у наївності? Скільки ще таких «мавроді» «розводитимуть» нас, поки ми зрозуміємо: треба покладатися тільки на себе, на свій розум, на працю своїх рук, а не чекати милостині від шарлатанів.
 
Написала  Юлія Біда 
Четвер, 22 вересня 2011, 12:13
Джерело: газета Інформатор (http://exploreinfo.net/)

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації