Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Дорожньо-транспортний гріх

ДТППо допомогу в боротьбі з порушниками правил дорожнього руху правоохоронці звернулися до… Церкви. Наразі відгукнулася лише УГКЦ
 
Цього тижня глава УГКЦ Блаженнійший Любомир Гузар оприлюднить пастирське звернення про безпеку дорожнього руху. У неділю документ зачитають священики в усіх греко-католицьких храмах України.
 
Як повідомили «Газету…» в департаменті інформації УГКЦ, цей документ владика готує на прохання Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ та у відповідь на звернення Міністерства внутрішніх справ.
 
Кілька тижнів тому МВС скерувало звернення до керівників шести найбільших українських церков. У ньому сказано, що останнім часом побільшало дорожньо-транспортних пригод, в аваріях гинуть люди, пише fabriccollective.com, водії утікають із місця ДТП, залишаючи своїх жертв напризволяще. Правоохоронці попросили в духовних лідерів уплинути на вірян.
 
– Це перший такий випадок, коли МВС звернулося по допомогу до кліру, – сказала «Газеті…» керівник прес-служби управління ДАІ у Львівській області Світлана Добровольська.
 
Наразі на заклик правоохоронців відгукнулася лише Українська греко-католицька церква. У зверненні Блаженнійшого Любомира нерозважливе використання транспортного засобу, перевищення швидкості, порушення інших правил дорожнього руху названо гріхом, який потрібно не тільки усвідомлювати, а й визнати у сповіді та за який слід відповідати. Крім того, увагу в документі звернено на так званий «чужий гріх». «Він стається, коли ми хвалимося або позитивно приймаємо хвальбу інших про всякі витівки на дорогах, як нам удалося оминути приписи дорожнього руху, втекти від ока міліціонера чи викрутитися від належної кари», – пояснив глава УГКЦ.
 
Іще один вияв гріха – надмірне, невиправдане уповання (надія) на Божу поміч. Йдеться про те, що люди можуть легковажити правилами дорожнього руху, маючи певність, що міліція їх не покарає, а Господь убереже від дорожньо-транспортної пригоди, бо, мовляв, автомобіль посвячений чи в ньому прикріплено ікону тощо. Блаженнійший Любомир сподівається, що для віруючої людини усвідомлення того, що порушення ПДР – гріх, є достатньою підставою, аби використовувати автомобіль лише на користь собі й іншим і ретельно уникати всього, що може стати причиною матеріальної втрати, здоров’я, а тим паче – життя. 
 
Автор: Леся ФЕДІВ фото Ольги ПРІМОВИЧ-ГРАБАР / 22:59 27.02.2008

Джерело: Газета по-львівськи

Продовження тут.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації