Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

«Щоб ваш банк згорів»

ОщадбанкШістдесятилітній Андрій Пришляк не здався «Газеті…» «психічно нездоровим». Звичайний пенсіонер, колись працював електрозварником, нині отримує 540 гривень пенсії. Саме цей чоловік телефонував до «Ощадбанку» і став причиною великого переполоху. «Газета…» зустрілася з Андрієм Михайловичем у його будинку в Миколаєві.
 
– Я не тільки вкладник радянського банку, – розповідає пан Пришляк. – У мене ще й позика в «Ощадбанку». Взяли в кредит 5 тисяч гривень, будуємо із сином хату, і всі гроші йдуть на це. Розраховували на ті дві тисячі гривень (тисячу – з мого вкладу, тисячу – з жінчиного), щоб заплатити майстрам, а бачите, як усе вийшло…
 
9 січня – це був третій день Різдвяних свят – дружина сказала панові Андрію піти в «Ощадбанк» зареєструватися, доки нема багато людей. Чоловік так і зробив, а за три дні прийшов по гроші, та йому сказали: «Вас немає у списках». Через кілька днів іще раз навідався до банку, однак йому знову не виплатили вкладу. Відтоді він що три дні приходив, стояв у черзі до віконечка, але в ньому незмінно відповідали: «Грошей для вас немає». При цьому компенсацію вкладів вже отримували клієнти, пише timetanks.org, які зареєструвалися пізніше. Одного дня Андрій Михайлович вирішив піти до керуючої поскаржитися, але вона його не прийняла, тоді вирушив до головного бухгалтера, щоб та пояснила, чому люди отримують гроші, а його досі немає в реєстрі. Пані сказала, що стався збій у комп’ютері, тож списки почали робити вручну.
 
– Три дні потому я прийшов іще раз, – розповідає Андрій Михайлович, – став у чергу до віконечка. Тільки надійшла моя черга, як поставили табличку «Технічна перерва». Почекав, доки вона закінчиться, але щойно касирка побачила мене, відразу випалила: «Грошей нема». Я забрався і пішов додому. Так ходив цілий місяць. Просив: «Скажіть, коли мені прийти – через місяць, через два, щоб не бігав, як песик». Але нічого не добився.
 
Потім настав день, коли Андрієві Михайловичу треба було терміново розрахуватися за матеріали. Він відчайдушно шукав гроші, але безуспішно. З розпачу зателефонував до «Ощадбанку» і сказав: «Щоб ваш банк вже згорів чи зірвався».
 
Джерело: Газета по-львівськи
 
Автор: Дарія СКИБА Фото Ольги ПРІМОВИЧ-ГРАБАР / 07:50 06.03.2008
 
Продовження тут.
 

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації