Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Львів’яни чекають на воду

ВодаМерія обіцяє новий графік водопостачання – 12-18 годин на добу вже цьогоріч

«Львівводоканал» обіцяє вже цьогоріч розширити графік водопостачання майже всім городянам. «По-новому» (12-18 годин на добу) мали б отримувати воду мешканці Франківського, Сихівського та частково Залізничного районів, себто 290 тисяч міщан.

На розширений графік вже до кінця цього року перейшли б іще 520 тисяч львів’ян. Принаймні на це «розраховували» міські чиновники, уклавши навіть спеціальну програму під гучною назвою «Перехід Львова до цілодобового водопостачання».

Присікуватися, мовляв, доба – це 24 години, а не 18 (а тим паче – не 12 годин, як, очевидно, вважають у Ратуші), «Газета…» не має наміру – навіть мінімальне подовження термінів водопостачання у Львові сприймають за щастя. Інша річ, що бадьорі рапорти місцевого водоканалу не завжди відповідають реальному стану справ.

Зокрема, мешканці вже «ощасливленого» розширеним графіком Франківського району поінформували «Газету…», що віднедавна мають воду понад 6 годин, та аж ніяк не 12-18. «Вона, як і раніше, з’являється у кранах о шостій ранку та шостій вечора. Але зникає вже не о дев’ятій, а десь перед одинадцятою», – каже мешканка будинку по вулиці Шептицьких пані Леся. Аналогічну ситуацію описує і пан Остап, який мешкає по вулиці Степана Бандери. А його сусід, пан Роман, запевнив, що графік подачі води для його будинку взагалі не змінився: «Як було – три години вранці й три години ввечері – так і залишилося». На думку львів’ян, задекларовані 12-18 годин «добивають» у нічний час, але хто б то позбавляв себе сну задля особистої перевірки.

На виправдання «Львівводоканалу» можна навести лише той факт, що програму, яку він уклав, досі не затвердили депутати ЛМР, а тому її належно не профінансовано. Наразі комунальне підприємство освоює лише ті 23 мільйони, які під цю справу надійшли з державного бюджету. Натомість плановані 43 мільйони від міста очікують депутатського рішення. А настрій обранців неоднозначний: як пояснюють депутати з інженерної комісії, вони просто не вірять, що водоканал виконає обіцянки. Чия буде правда: депутатів чи «Львівводоканалу», – львів’яни точно відчують на собі.

1 Стрийська – мікрорайон «Броньова» – Наукова – Трускавецька – Кульпарківська – Виговського – Кульчицької – С. Петлюри – Хоробрих – Кульпарківська – Городоцька – С. Бандери – Коперніка – Зарицьких – Кубанська – Стуса – Героїв Крут – Тернопільська – П. Мирного – Угорська – Пр. Червоної Калини – Хуторівка (Шувар). Лютий-березень

2 Широка – Сяйво – Городоцька – Любінська – Кульпарківська – Ранкова – Кульчицької – Виговського – Любінська – Авіаційна; Величківського – Шевченка – Роксоляни – Широка – Левандівська; ж/м Рясне І – Рясне ІІ; Варшавська – На Нивах – Зимова – Чубинського.
КвІтень – травень

3 Зелена – Кримська – Стуса – Тернопільська – Луганська – Хуторівка – Освицька – Вернадського – Полуботка – Сихівська – Зелена – Вулецька – Пасічна.
Травень – Червень

4 Збоїща – Щурата – Замарстинівська – Варшавська – Клепарівська – Шевченка – Городоцька – Б. Хмельницького – Польова – Богданівська – Пластова.
Липень

5 Тракт Глинянський – Личаківська – Філатова – Пекарська – Тершаківців –
Левицького – Зелена – Керченська – Пасічна, Прогулкова – Дор. Кривчицька – Ніщинського, Личаківська – Винниченка – Замкова – Мусорґського.
Серпень


6 Дж. Вашинґтона – Пасічна – Медової Печери.
Серпень – жовтень

7 Погулянка – К. Левицького – Студенток – О. Теліги.
Серпень – вересень

8 Золота – Єрошенка – Бортнянського – Бр. Міхновських – Городоцька –
С. Бандери – Матейка – Озаркевича – Я. Мудрого – Шевченка.
ВЕРЕСЕНЬ – ЖОВТЕНЬ


«За рік «Львівводоканал» знову прийде по гроші»
Олег Породко, депутат інженерної комісії Львівської міськради:

– Уже скільки програм було щодо покращання водопостачання… Близько 200 мільйонів виділяли тільки з грошей Світового банку, а віз і нині там. Наприклад, за програмою Світового банку, мали змінити 90% насосних станцій. За рахунок того, що ці нові станції є енергоощадними, «Львівводоканал» мав би економити до 2 мільйонів гривень на рік. Але цього немає. Заміна мереж мусила б забезпечити якийсь ефект. На папері він є, але реально – немає.

Тому сумніваюся, що цього року львів’яни одержать новий графік водопостачання. Нині принаймні в центрі вода мала б бути 10 годин на добу – це передбачено в попередній програмі. Але в районі вулиці Чайковського досі 3 години ввечері і 3 години вранці. Думаю, що й цього разу буде так само: «Львівводоканал» візьме 43 мільйони, щось там зробить, щось ні, гроші проіндексують, а за рік до нас знову прийдуть і скажуть: «Дайте нам 50 мільйонів на новий графік подачі води…»

Скільки коштує розширений графік

Загалом на забезпечення розширеного водопостачання планують витратити 74 мільйони 250 тисяч гривень.

9 мільйонів із них мають піти на реконструкцію водозаборів «Стрий», «Мальчиці», «Крехів», «Магерів»;

17,65 млн грн – на заміну 20 км аварійних ділянок міських водопровідних мереж (водогони на вулицях Пулюя, В. Великого, Скорини, Тролейбусній, Стрийській, Городоцькій, Патона, Любінській, Виговського, Панча, Ю. Липи, Хоткевича, Чукаріна, Антоненка-Давидовича, П. Орлика, просп. Чорновола, Студинського, Б. Хмельницького, Мідній, Липинського, Хвильового, Тичини, Миколайчука, Щурата, Д. Кривчицькій, Втіхи, Шафарика, Дж. Вашинґтона);

за 25,6 млн грн прокладуть нові ділянки магістральних водогонів «Плугів – Золочів»
(9 км), «Зарудці – Збоїща» (16 км), «Будзень – Бартатів» (8 км);

12 млн грн витратять на завершення реконструкції каналізаційних очисних споруд міста.

Майже половина львів’ян платитиме за воду більше

Із 1 березня «Львівводоканал» установив нові тарифи на воду тим городянам, які не встановили лічильників. Їм доведеться платити майже вдвічі більше – внаслідок примусового підвищення нормативів споживання води. Таких людей трошки менше, ніж половина – 39%, від загального числа споживачів. Для квартир, де холодну воду гріють колонками або бойлерами, норму встановили на рівні 8,52 куб. м на місяць, чи 280 л на добу для людини (для порівняння – ванна радянського стандарту вміщає 80 літрів). Платити ж доведеться 22,07 грн на місяць за кожного прописаного у квартирі.

Для будинків із центральним гарячим водопостачанням норму встановлено на рівні
380 л на добу для людини, або ж 11,6 куб. м.

А нова ціна – 30,05 грн із кожного прописаного у квартирі.

Автор: Всеволод ПОЛІЩУК / 09:28 06.03.2008 

Джерело: Газета по-львівськи

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації