Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Номери блатні і ще блатніші

ВасяЛьвів’яни не проти похизуватися крутими номерними знаками своїх авто

Городяни залюбки прикрашають номерні знаки машини власним іменем, назвою фірми чи навіть кличкою тварини. Вже впродовж півроку будь-хто може швидко обладнати свій автомобіль дивовижею. Аби були гроші та фантазія.

Автокрутизна

Найчастіше іменні номери можна побачити у вихідні на заквітчаних іномарках. У такий спосіб молодята повідомляють усе місто, в якому авто їде молодий чи молода та як їх звати. Такі «тимчасові» номери чинні лише для весільних кортежів і є звичайними наліпками.

Як пояснили «Газеті…» в Державтоінспекції, в місті не так уже й багато справжніх іменних номерів – на всю область не назбирається і тридцяти. Все залежить від особистих уподобань власника. Це, наприклад, «МГБ», «НАТА», «ПІТКІН», «ГАРДИНИ» тощо. На жаль, їхні власники неохоче розповідають про те, що їх наштовхнуло так наректи свого «залізного коня».

Львівській співачці Наталці Карпі належить чи не найвідоміший іменний номер в місті – «КАРПА». Вже не перший рік міщани звертають увагу на бусик із таким номером і гадають, що в ньому – сама співачка. Але, як пояснила Наталка, це не так.

«Я виробила такі номери вже давно, – розповіла вона «Газеті..». – Понад чотири роки тому. Але не користуюся ними. ДАІшники мене і без номерів упізнають, тому не чіпають, а от дівчатам було важко пояснити, що вони з мого балету. Тому номери їм допомагають. Та, якщо серйозно, колись номери «КАРПА» були для мене рекламою. Тепер тяжію до скромнішого піару».

Іменними номерами найохочіше користуються власне представники шоу-бізнесу – така реклама постійно справляє враження на перехожих. Наприклад, у львівського співака Захара номер «НАВСІ 100» (солістом гурту з цією назвою він був), а у співачки Наталки Бучинської – «ГРАФИНЯ».

Не менш ніж три букви!

Водночас процедура «авторизації» машини не є простою, тож «Газета…» вирішила дізнатися, як зробити автомобіль «іменним».

Згідно з наказом МВС, іменні номери можуть містити латинські та кириличні літери, цифри і навіть картинки. Символів має бути щонайменше три і щонайбільше вісім.

Як запевнили «Газету...» в ДАІ, аби отримати номерний знак із, наприклад, милим для ока написом «ВАСЯ», слід, перш за все, одержати людські номери і техпаспорт. Блатні на рівні з нормальними можна буде використовувати лише на території України. А от за кордон «ВАСЮ» не пустять. Є й приємна новина: якщо вас випередили і «ВАСЯ» вже роз’їжджає просторами області, можна виробити ще один такий знак, однак з іншою серією.

Щоправда, лише забаганки власника для вироблення номера замало – знак не повинен суперечити моралі: вам просто не дозволять нанести дискримінаційні написи, матюки, абревіатури державних установ чи державні символи.

Кожен символ – окрема ціна

Іще кілька років тому виробити іменні номери було набагато важче, та й ціна була вищою. Нині ж кожна літера коштує близько 100 грн, залежно від їх загальної кількості.

Що більше символів на номері, то дешевше він обійдеться власнику. Отже, за три літери доведеться викласти 486 грн. За «повний комплект», який включатиме напис і графічний елемент, – 681. Слід зауважити: на оздоблення такими номерними знаками мотоцикла потрібно удвічі менше грошей, пише cutprice4u.net.

По номери – до Києва

Однак для вироблення такого знака слід «попітніти» – у Львові його не виготовлять. Місцеві автоінспектори розводять руками, мовляв, вони не керують процесом видачі оригінальних номерних знаків. В обласному ВДАІ лише фіксують результат, натомість уся процедура відбувається в Києві. Автомобілістові доведеться поїхати у столицю й замовити «забаганку» в Науково-дослідному центрі безпеки дорожнього руху Департаменту ДАІ МВС, що на вул. Інститутській, 29-а. Для цього слід написати заяву, запастися копією техпаспорта транспортного засобу та копією внутрішнього паспорта господаря, а також подати проект самого номера. Через місяць його виготовлять і надішлють. Львівські ДАІшники отримують із Києва лише накладну.

Крутий номер за 20 тисяч

Департамент ДАІ дає змогу отримати блатний номер, однак за доволі грубі гроші. Вони йдуть окремим списком, тож у «звичний» спосіб їх не отримаєш. Натомість «дзеркальні», на кшталт 1221, під «фільтр» автоінспекторів не потрапили. Їх видаватимуть, як і будь-який інший стандартний.

Отже, аби хизуватись номером на зразок 0001, слід заплатити аж 20 тис. грн. Стільки коштують 0001-0005, 0007-0009, 5555 і 7777. Номер, на якому чотири одинички, двійки, трійки, четвірки, вісімки чи дев’ятки обійдеться удвічі дешевше – «всього» 10 тис. грн. Найменш популярними, а отже, найдешевшими з блатних є ті, що містять шістки. Номери 0006 чи 6666 коштують «якісь» 7,5 тис. грн. Як пояснюють ДАІшники, такі номери, попри унікальну комбінацію, є «нефартовими», тож пересічні водії намагаються уникати їх.

Щоправда, «номерний» бізнес ДАІшникам «не йде»: галичани не поспішають викидати гроші на «дорожні понти». «За час, відколи існує послуга, ми продали лише два чи три такі номери. Які саме – навіть не пригадаю», – розповіла «Газеті…» речник ВДАІ області Світлана Добровольська.

Квадратні номери конфІсковують

Власники нестандартних, квадратних номерних знаків, якими обладнують американські автівки, відтепер матимуть проблеми. Машин зі специфічним «квадратним гніздом» в Україні – понад 80 тисяч. Зважаючи на те, що звиклі номери почепити до них проблематично, чимало водіїв звертаються до кустарних майстрів, які за відповідну плату виготовляють квадратні українські знаки. Але це незаконно, бо «порушує стандарт».

«Газета…» сконтактувала з одним із підприємців, який виконує таку «адаптацію». Виготовлення номера триває три дні, а коштує близько 250 дол. США. За словами бізнесмена, який побажав залишитися невідомим, жодних проблем із законом у нього немає, навпаки – усе легально.

«Ми працюємо через Київ, і це неправда, що в Україні ніхто такого не випускає, – каже він. – Понад те: ці номерні знаки роблять на підприємстві, яке виготовляє й усі решта».

Однак правоохоронці іншої думки. «Фактично це підробка номерних знаків, за яку карають, – зазначила «Газеті…» керівник прес-служби відділу ДАІ Львова Людмила Ліб. – За відповідне порушення суд накладає штраф у розмірі від 35 до 85 грн».

У Львівській області пильнують за автентичністю номерних знаків віднедавна. За останній тиждень виявили 11 таких номерів, чотири з них конфіскували за рішенням суду. Решта справ перебуває в судовому провадженні. За словами пані Ліб, вихід із прикрої ситуації є – легально квадратні номери можна замовити в Центрі безпеки руху, що в Києві на вул. Інститутській, 29-а.

Автор: Богдан ЮРОЧКО

Опубліковано: 09:26 12.06.2008

Джерело: Газета по-львівськи

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації