Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Суд відхилив позов письменників до Google

 GoogleGoogleАпеляційний суд другого округу США відхилив позов до Google, поданий проти компанії в 2005 році американською Гільдією письменників (The Authors Guild). Про це 14 листопада повідомляє Agence France-Presse.

Суд постановив, що сервіс Google Books не порушує авторських прав і є прикладом сумлінного використання творів. Суддя пояснив, що сервіс не може замінити собою книгу, оскільки не призначений для читання.

Представники гільдії також заявляли, що сервіс служить насамперед комерційним цілям компанії, оскільки збільшує використання пошукової системи, в результаті чого Google отримує гроші від реклами. Погодившись з тим, що сервіс приносить компанії прибуток, суддя зазначив, що захищені авторським правом роботи не використовуються безпосередньо для отримання вигоди. Він також заявив, що сервіс служить важливим освітнім цілям і відкриває нові поля для досліджень.

Як зазначає Reuters суддя Денні Чін займався цією справою ще як суддя першої інстанції. В Апеляційному суді другого округу США Чин працює з 2010 року.

Позов до компанії Google, поданий письменницькою гільдією в 2005 році, стосувався сервісу Google Print, незабаром перейменованого в Google Books. На думку письменників, сервіс позбавив їх контролю над розповсюдженням творів. У 2008 між Google і великими видавництвами було досягнуто згоди, що зобов`язало компанію створити реєстр прав на книги (на цей проект планувалося витратити 125 мільйонів доларів), але пізніше суд скасував цю домовленість. У травні 2013 року стало відомо, що автори вимагають від Google компенсацію в розмірі трьох мільярдів доларів за збитки, понесені через Google Books, пишеanshercap.com.

Проект Google з оцифрування книг був запущений в 2004 році. До теперішнього моменту там представлено понад 20 мільйонів відсканованих книг. Сервіс використовується в основному для пошуку по книгам. Роботи, захищені авторським правом, доступні для читання лише фрагментарно.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації