Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

М`ясо й молоко подешевшають

 Автор: Всеволод ПОЛІЩУК, Газета по-львівськи


«Для споживача плюси вступу до СОТ – незаперечні, адже не повинно бути подорожчання в жодній із груп товарів. Натомість у багатьох сферах конкуренція призведе не лише до зниження цін, але й до покращення якості. Звичайно, можливе потрапляння в Україну й поганої продукції, але порівняно з теперішнім напливом контрабанди ситуація однозначно поліпшає», – каже експерт Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Чорний.
 
У тому, що жодного подорожчання внаслідок набуття членства в СОТ не буде, впевнені й інші експерти. Інша річ – чи щось подешевшає. Наприклад, за логікою, мали б упасти ціни на автомобілі – через скасування заборони на ввезення старих машин і зменшення мита на нові. Однак наразі економісти прогнозують, що входження до СОТ упродовж найближчих років лише зупинить зростання вартості транспортних засобів.
 
Подешевшати мало б і продовольство. Зокрема, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко прогнозує, що вступ держави до СОТ вплине насамперед на ціни на м`ясо та молоко, вони можуть подешевшати на 15-20%. Щоправда, через українську специфіку реально цей показник, радше за все, не перевищить 5%.


Опубліковано: 12:24 17.04.2008

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації